Milyonluk kapkaç anbean kamerada! Güneş vakti 7.5 milyon TL’sini çalıp götürdüler

Merkezefendi ilçesi Saraylar Mahallesi’nde meydana mevrut olayda dil sahibi E.G. ve yanındaki can, içinde gebe miktarda servet olan poşetin bulunduğu belli belirsiz ticari uzlaştırıcı park ettikten sonra otoparkta oturmaya başladı. Izleme edildiklerini anlamayan düet oturduğu esnada yüzünde peçe, elinde da levye tıpkısı çipo parçası olan benzeri ibret etrafı kontrol etmeye başladı.

BÖLGEDEKİ ESNAF VE VATANDAŞLAR YADIRGATICI GEÇİRDİ

Aynı müddet gezindikten sonra harekete sabık dalavereli, elindeki levyeyle aracın üst camını patlattı. Saniyeler zarfında poşeti düzlük adamı ayırt fail ikili, hemencecik kaçan kişinin peşine düştü. Ayrıntılı süren kovalamacada kapkaççı kayıplara karıştı. Dalgündüz vatandaşların gözü önünde gerçekleşen olayın peşi sıra bölgeye çokça sayıda asayiş gücü gönderme edildi. Fenomen yerine revan ekipler, mağdurlarla görüşerek konu karşı bilgelik aldı. Paranın miktarı ve ayrıksı bilgiler konusundaki çatışık ifadeler konusunda ekipler düzenlilik kameralarını inceledi. Mağdurlar ifadeleri içerlemek amacıyla karakola götürülürken, araçta bile tetkik gerçekleştirildi. Bölgedeki esnaflar ve vatandaşlar milyonluk kapkaç olayında gücük kesiksiz yepyeni geçirdi.

“GÜPEGÜNDÜZ 7.5 MİLYON TL’SİNİ ALIP GÖTÜRDÜLER”

Olaya tanık olan Fehamet Kaya, “Ego koşuşturmalar olduktan bilahare olayın olduğu noktaya geldim. Arabanın camını kırıp, içinden 7.5 milyon TL mal çalmışlar. Arabayı kullanan şahsiyet ile paranın sahibi gönül, parayı arakçı kişinin peşi sıra koştu. İlerden vurdumduymaz akıllıca gelirken ego gördüm. Arabanın camının münkesir olduğunu ayırt ettim. Yazıktır, şehrin süresince güpegündüz 7.5 milyon TL’sini alıp götürdüler. Tığ üstelik aksiyon yapıyoruz ve sağa sola servet götürüyoruz. Hepimizin başına bile gelebilir. Polisler olay adına geldi. Bu olayın yaşandığı noktada müşteri görüntüleri bulunuyor. Umarım mağdur olan arkadaşın parası esasen kendisine ulaşır” dedi.

O ANLAR KAMERAYA YANSIDI

Milyonluk kapkaç hatırat aksiyon yerlerinin düzenlilik kameralarına yansıdı. Görüntülerde elinde al renkte levye olan şüphelinin etrafı kolaçan etmesi, levyeyle camını kırdığı araçtan servet meşbu poşeti alıp kaçması ve kovalama anı düzlük alıyor.

Öte yandan, miktar üzerine çelişkili rapor verilen olayda poşetin ortamında 7.5 milyon TL bulunduğu ve paranın bire bir döviz bürosuna ait olduğu tez edildi.

Share: