Levyeyle kırdığı miftah camından aylı miktarda paranın olduğu poşeti çaldı, hakeza kaçtı

Levyeyle kırdığı şalter camından hamile miktarda paranın olduğu poşeti çaldı, böyle kaçtı

Herkesin gözü önünde milyonluk kapkaç yaparken kameraya yakalandı

DENİZLİ Denizli’da etraftaki vatandaşlara aldırış etmeden strateji ettiği otopark halindeki aracın camını kırarak yüklü miktarda parayı kapkaç fail maskeli çirkin, kayıplara karıştı. Çatışık ifadelerin verildiği olayın ajanda ve kovalamacası giderek kameralara yansıdı.

Olay, Merkezefendi ilçesine mecbur Saraylar Mahallesinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre; vasıta sahibi E.G. ve beraberinde bulunan birey, ortamında hamile miktarda mal olan poşetin bulunduğu belli belirsiz ticari aracı park yeri ettikten sonradan otoparkta oturmaya başladı. Izleme edildiklerini anlamayan düet oturduğu esnada yüzünde peçe, elinde da levye tıpkı çipo parçası olan ayrımsız keleş, etrafı kontrol etmeye başladı. Benzeri müddet gezindikten sonraları harekete geçen karanlık, poşetin yerini bilir gibi elindeki levyeyle aracın dip camını patlattı. Saniyeler zarfında poşeti düzlük adamı ayırt fail düet, hızlıca kaçan kişinin peşine düştü. Mufassal süren kovalamacada hamile miktarda paranın bulunduğu poşeti kapkaç eden koca kayıplara karıştı.

Çelişkili ifadeler verildi

Güpegündüz vatandaşların gözü önünde gerçekleşen olayın peşi sıra bölgeye çok sayıda düzenlilik güçleri gönderme edildi. Fenomen hesabına revan ekipler, mağdurlarla görüşerek konu karşı hikmet aldı. Paranın miktarı ve başka bilgilerde çatışık ifadeler kayran ekipler, asayiş kameralarını inceledi. Mağdurlar ifadeleri alınmak üzere karakola götürülürken, araçta ise inceleme gerçekleştirildi. Bölgedeki esnaflar ve vatandaşlar milyonluk kapkaç olayında kısa kesiksiz yadırgatıcı geçirdi.

“Şehrin süresince güpegündüz 7.5 milyon TL’sini alıp götürdüler”

Olayın gören Kıymetiharbiye Kaya, “Ben koşuşturmalar olduktan sonradan olayın olduğu noktaya geldim. Arabanın camını kırıp ortamında 7.5 milyon TL para çalmışlar. Arabayı kullanan insan ile paranın sahibi kişi parayı araklayıcı kişinin peşi sıra koştu. İlerden kafasız doğru gelirken ego gördüm. Arabanın camının münkesir olduğunu fark ettim. Yazıktır, şehrin süresince güpegündüz 7.5 milyon TL’sini alıp götürdüler. Biz üstelik hisse senedi yapıyoruz ve sıhhatli sola dünyalık götürüyoruz. Hepimizin başına de gelebilir. Polisler görüngü hesabına geldi. Bu olayın yaşandığı noktada alıcı görüntüleri bulunuyor. Umarım kıygın olan arkadaşın parası tekrar namına ulaşır” dedi.

Görüngü hatırat kamerada

Milyonluk kapkaççılık hatırat işyerlerinin güvenlik kameralarına yansıdı. Görüntülerde elinde al renkte levye olan şüphelinin etrafı kolaçan etmesi, levyeyle camını kırdığı araçtan mülk kırcı torba alıp kaçması ve kovalama ajanda meydan alıyor. Öte yandan; hacim üstüne çelişkili anlatım verilen olayda poşetin ortamında 7.5 milyon TL’lik mal bulunduğu ve bu paranın ayrımsız döviz bürosuna ait olduğu iddia edildi.

Share: