Denizli OSB’de ‘Görev ödeme ve delegasyon’ eğitimi verildi

Denizli Tevhit Uran Bölgesi (OSB) Müdürlüğü’nün düzenlemiş olduğu ‘Görev ödeme ve delegasyon eğitimi’ gerçekleştirildi.

Mıntıka Müdürlüğü Konferans Salonu’nda düzenlenen ‘Görev verme ve delegasyon eğitimi’ ile katılımcılara makul delegasyonun yapılması, hisse senedi paylaşımı ve sorumlulukların belirlenmesindeki etkenler ve delegasyon süreçleri üstüne bilgiler verildi. Denizli Tevhit Uran Mıntıka Müdürü Ahmet Taş eğitime önem verdiklerini belirterek, “2022’nin sonuç ayına girdiğimiz bu günlerde eğitimlerimiz muvaffakiyet ile devam ediyor. 2023 yılı içinse şimdiden çalışmalara başlayarak planlarımızı programlarımızı oluşturduk. Ister kişi personelimize gerekse Denizli Organize Uran Bölgesinde meydan düzlük firma çalışanlarına birbirinden iddialı eğitimlerle, komple komple bire bir yıl bizleri bekliyor” dedi.

Kurumsal işleyişin başarısının, gelişim ve sorumlulukların doğru, durumunda ve zamanında sunma mebzul şekliyle yürütülmesine merbut olduğunu ve bundan yağlık heveskâr benzeri yöneticinin, sınırlı aksiyon ve sorumlulukları personeline devredeceğini belirten Taş; “Yöneticiler mesai hayatında zirveye ulaşırken katiyen serbest akım etmezler. Hepsinin kendine bakarak ayrımlı amaçları ve iş tarzları vardır. Muvaffakiyetli yöneticilere bakıldığında dikkat çeken ilk şey hepsinin yetkilendirme becerilerinin üst düzeyde olmasıdır. Mezuniyet devri yöneticinin yetkilerini madun kademedeki yöneticilere devretme işlemidir. Fakat mezuniyet aktarmak dokuz canlı benzeri süreçtir. Fakat yetki aktarmak insanların motive olması ve gelişmesi amacıyla bildirme gür yoldur. Bu yetişek çerçevesinde katılımcılar, yetki devrinin hangi olduğunu, dikkat edilmesi gerekenleri öğrenecek iş yükünden kurtulmanın ve elan verimli hisse senedi yapmayı belirleyeceklerdir” ifadelerini kullandı.

Katılımcıların deste ve alakayla dinledikleri terbiye sonunda istifham cevaplar bölümüne geçilerek yapılan sunum pekiştirildi. – DENİZLİ

Share: