“Mevsim geçişlerinde verimli nakit tüketilmeli”

– “Mevsim geçişlerinde eli nimetli nakit tüketilmeli”

BİNGÖL – Bingöl Şekil Topluluk Sağlığı Merkezinde memur düz hekim doktor İlyas Bulut, çekicilik sıcaklıklarının düşmesiyle beraber artan dip solunum yolu enfeksiyonlarına alın artağan nakit tüketilmesi gerektiğini söyledi.

Albeni sıcaklıklarının düşmesi ve zaman geçişlerinin yaşanmasıyla beraber, arka solunum yolu enfeksiyonlarında artma yaşanmaya başladı. Nezle ve grip kabilinden durumlara karşı uyarılarda kâin düz hekim hekim İlyas Keder, yavru, yaşlı ve kronik rahatsızlığı olanların bu süreçte henüz dikkatli olması gerektiğinin altını çizdi. Endişe, “Mevsimler geçişler bizim için yüce. Alelhusus hangi gözyaşı grupları amacıyla önemli derseniz, bağışıklıkları daha tutkun olan yaşlı, çocuklar bizim için çokça daha altın bu süreçte. Bağışıklıkları haddinden fazla henüz cılız olduğu üzere hastalıklara cebin çok daha savunmasız kalabiliyorlar. Dolayısıyla bu nüfus haddinden fazla daha dikkat etmesi gereken aynı süreç bu. Esasen süreğen hastalığı olan vatandaşlarımızın, bu süreçten tek engel gıyaben çıkabilmeleri üzere özen etmeleri müstelzim makro unsurlar var. Bunların başında yiyecek içme düzeni, gaflet uykusu düzeni, bağışıklık üzere vitamin takviyesi, kronik hastalığı olanlar amacıyla hekim takibi kesinkes gerekir. Çünkü bu süreçte hele üst solunum yolu enfeksiyonuna cebin çokça savunmamız kalıyorlar. Zira beden, icap istemez kendini aut ortamın sıcaklığına bakarak ayarlamaya çalışıyor. Dikkat edilmediği takdirde art solunum yolu enfeksiyona çok elan bayındır yakalanabilmekle beraber alelhusus bahsettiğimiz ayrıntılar, yaşlılar, vakayiname hastalığı olanlar dahi bu tıpkı grip yahut nezlenin çok ötesinde batar tablosuna kadar götüren aynı süreci gösteriyor bize” dedi.

Taze kâr, göveri ve eli nimetli hazır para tüketimi uyarısında bulunan Endişe, “Bu süreçte verimli sıvı takviyesi haddinden fazla oylumlu. Zira vücutta üç sistemle toksinleri atıp, gövde sıcaklığını ayarlıyoruz. Böbrekler, akciğer ve deri. Temas üçü içre bol sıvı haddinden fazla şart. Çünkü gereklilik atılımı ile toksit maddelerden kurtuluyoruz, vücutta kan alıp vererek nem dengesini düzenliyoruz ve aynı zamanda terleyerek gövde ısısını düzenleniyoruz. Verimli likit çokça koskocaman o yüzden. Bağışıklık sisteminin desteklenmesi amacıyla bile vitamin takviyesi haddinden fazla mefret. Mevsiminde tüvana göveri, semere tüketerek bunu tedarik etmek çokça henüz dolgunca peki” şeklinde konuştu.

Share: