Beynin merkezini kaplayan ur sağlıklı gözünü gözsüz etti… Ilişkin ameliyatla sağlığına kavuştu

Beynin merkezini şamil tümör iyi gözünü görme engelli etti… Vabeste ameliyatla sağlığına kavuştu

ELAZIĞ – Gaziantep’te dinç ve iki yıl evvel beyninde kötü huylu ur belirleme edilen Nahsen Nacar, bu müddet zarfına birçok otama oldu fakat son alamadı. Tümörden ufuk sağ gözünü kaybeden Nacar, geldiği Elazığ’birlikte yapılan muvaffakiyetli operasyonla sağlığına kavuştu.

Gaziantep’te tevakkuf fail Nahsen Nacar (33), kestirmece 2 sene evvel yürümede çektiği ağırbaşlılık sonrası yapılan tetkiklerde beynin ‘Mezensefalon’ adı sunulan bölgesinde kötücül ur olduğu görüldü. Bu müddet ortamında yaşadığı şehirde birçok kat tedavi olan Nacar’ın 6 ayda tıpkısı arasında tümörün oluştuğu tespit edildi. Nacar’ın ailesi, araştırmaları sonrası Elazığ Mediline Hastanesi Beyin ve Asap Cerrahisi Bölümünden Op. Dr. Mehmet Koparan ile iletişime geçti. Faziletkâr riskli hikâye kendisine değerlendirilen Nacar, Op. Dr. Koparan ve ekibi tarafından sınırlı yöntemle yapılan kalburüstü operasyonla sağlığına kavuştu. Hekim, hastanın keyif durumunun ferah olduğunu söyledi.

Görme yetisi yavaş yavaş gelmeye başladı

Yapılan liyakatli operasyonla hastanın durumunun iyiye gittiğini rapor fail Op. Dr. Mehmet Koparan, “Hastamız 2 sene ilk kanı tümörü zımnında faaliyetler geçirmiş. Fakat o ameliyattan sonra sıhhatli gözü rüyet kaybına uğramıştı. Tümör yeniden ağız ağıza beyninde. Biz üstelik arkadaşımızın bize bu hastayı yönlendirmesiyle ameliyata aldık. Ameliyattan önceki esas ağrısı ve başka şikayetleri mevcuttu. Ilkin bile tanısı konulmuş aynı hastalanmış. O görüntülemelerin üzerine biz hastayı ameliyata aldık. Ameliyattan çıktıktan sonraları hastanın normal takiplerini yaptık, herhangi problemi olmadı. Sabah muayenesini yine yaptık, sağ gözdeki liyakatsiz olan o müşahede kaybı şuanda yavaş yavaş açılmaya başladı. Tepke döndü ve şuanda hasta sağlam. Burada majör olan us tümörlerinin yaş farkı gözetmeksizin insanlara el şartlara düşürebileceğini toplumun bilmesi gerekiyor” dedi.

Kardeşinin yaklaşık iki yıldır bu hastalıkla boğuştuğunu dile getiren Mahmut Nacar, “Rahatsızlığının olduğunu ayağından ayırt etti. Topallamaya başlayınca serian hastaneye götürdük. Gaziantep’te yaşıyoruz. Doktorlar birlikte film çektiler ve ameliyata aldılar. Tedavisi oldu amma ur büyüyormuş. Değme altı ayda aynı film çektik ve yetik dediler. Gaziantep’teki doktorlar buradaki doktoru bizi önerdiler ve geldik. Ameliyatımızı yaptık. Hekim, esenlik durumunun ferah olduğunu söylüyor” diye konuştu.

Share: