Martir Piyon Uzatmalı Çavuş Uçakçı memleketi Çorum’da serencam yolculuğuna uğurlandı

Zeytin Dalı Harekat bölgesinde teröristlerce yapılan roketatar tacizi sonucunda yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit olan Piyade Uzman Çavuş Ramazan Uçakçı’nın cenazesi, vasiyeti konusunda memleketi Çorum’un Sungurlu ilçesinde toprağa verildi.

Şehidin Türk bayrağına sarılı naaşı, Ankara GATA’dan alınarak, askeri helikopterle Sungurlu’ya getirildi. Buradan Sungurlu Izzet Hastanesi morguna kaldırılan şehidin cenazesi, evvel helallik darılmak amacıyla Sungurluoğlu Mahallesi’ndeki evine, elan sonraları merasim için Atatürk Meydanı’na getirildi.

Törende tekerlekli sandalye ile vadi düz şehidin annesi Fatma Büyüm, gözyaşı döktü. Şehidin kardeşleri Öztürk ve Ayşe Uçakçı’nın da törende ayakta durmakta güçlük çektiği görüldü.

Törende cenaze namazının kılınmasının arkası sıra İl Müftüsü Muharrem Biçer marifetiyle şehidin ruhu üzere yakarış edildi.

Şehit Ramazan Uçakçı’nın cenazesi, duanın peşi sıra Sarıkaya köyü mezarlığında defnedildi. Şehidin, ailesine öldüğünde köyüne defnedilmeyi vasiyet ettiği öğrenildi.

Törene şehidin ailesi ve yakınlarının yanı sıra Çorum Valisi Mustafa Fellah, Milli Defans Bakan Yardımcısı Muhsin Öz, YANLIŞSIZ Fırka Umumi Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, YANLIŞSIZ Fırka Genel Eşkâl Avrat Kolları Başkanı ve Düzce Mebus Ayşe Keşir, YANLIŞSIZ Tümen Çorum Milletvekilleri Oğuzhan Kayaç ve Erol Kavuncu, CHP Çorum Milletvekili Tufan Köse, Çorum Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın ile askeri erkan ve vatandaşlar katıldı.Share: