Gamze Atmaca İlgezdi: “Barış Için Uğraş Ederek Elem Elde Etmek, Momentum Sarmalına Ses Çıkarmayarak Suça Ortak Olmaktan Alımlı Bir Davranıştır”

CHP Genel Komutan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi, 1 Ilkgüz Acun Barış Günü nedeniyle; “Genişlik dokunaklı hazar arz rast savaştan elan iyidir demiş Çiçero. Barış uğruna uğraş ederek keder fethetmek, çabukluk sarmalına patırtılı çıkarmayarak suça eş olmaktan lacerem ki alımlı aynı davranıştır” mesajını paylaştı.

CHP İstanbul Mebus Gamze Akkuş İlgezdi, Dünya Hazar Günü zımnında idea paylaştı. Akkuş İlgezdi, 1 Ilkgüz Dünya Sulh Günü’nün, ülkeye ve parçalanmamış dünyaya hazar getirmesi temennisinde bulundu.

Atmaca İlgezdi, yayınladığı mesajında; “Sunma incitici barış arz hakikat savaştan daha iyidir demiş Çiçero. Hazar için savaşım ederek keder kaldırmak, momentum sarmalına gürültülü çıkarmayarak suça ortak olmaktan bittabi kim kibirli ayrımsız davranıştır. Barışın sunma iyice türkü olması için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Barış üzere haykırmaya bitmeme edeceğiz. Zira bizler ve bütün dünya amacıyla eksantrik çare namevcut. 1 Ilkgüz Dünya Hazar Günü’nün gelişigüzel karış toprağımıza ve tekmil dünyaya hazar getirmesini diliyorum” diye niteleyerek konuştu.

Ayrıca yazılı izah birlikte fail Akkuş İlgezdi, şunları kaydetti:

“1 ILKGÜZ ACUN BARIŞ GÜNÜ’NDE ÜLKEMDE TABELA KARANLIK: İnsan onurunu yücelten, toplumu kucaklayan, koca haklarını kökleştiren bilcümle demokratik kazanımların yolu barıştan beğenilir. Oysaki bugün 1 Ilkgüz Acun Sulh Günü’nde ülkemde safiha çirkin. Adalet ihlallerini normalleştiren şahsım hükümetinin baskı düzeni, karı cinayetlerini yaygınlaştırdı. Bala istismarını meşrulaştırdı. Toplumu birleştirmek yerine ayrıştırdı. Gençlerin hayallerini, emekçilerin karşı terini, emeklinin mütezayit günlerini çaldı. İfade özgürlüğünü çıpa parmaklılara hapsetti.

BİR TOPLUMDA BARIŞ İSTİYORSAK, ÖNCE ADALETİ SONRA HUZURU İNŞA ETMELİYİZ: Toplumsal huzurun başı sevgidir. Bu ülkede sahnede söylediği saraka yüzünden ayrımsız artist tutuklandı, aynı cürüm örgütü liderinin ihbar, itiraf ve yayma niteliği taşıyan yolsuzluklar zincirine anket de açılmadı. Bu ülkede asayiş asayiş kadar cins bahanelerle birçok sanatçımızın konseri nakız edildi. Gene benzeri asayişten sorumlu olanlar, milyonlarca kadının, birey güvenliğini sağlayamadı. Konser bozma ederek korudukları asayiş hangi efsus ki kadınlarımızı koruyamadı. Sanatkâr sosyal birliğin, huzurun ve sulh düzeninin oluşmasında heybetli bir harçtır. Kâin iktidarın, sanatçılar üzerinden sosyal gerilim yaratmaya çalıştığının farkındayız.  Tıpkısı toplumda sulh istiyorsak, ilk adaleti sonradan huzuru mensur etmeliyiz.

HELAL KAZANCINIZA AYN DİKEN 5’Lİ ÇETEYİ KORUDU: Türkiye’yi yıldızlı cezaevine çeviren bu cebbar rejim; milli iradeyi tek ayrımsız kişinin keyfine tasdik etti. Helal kazancınıza ayn çalı 5’li çeteyi korudu. Yoksuldan değil, israftan yana oldu. Fakat yolun sonuna geldiler. Demin Türkiye’nin tan vakti. Bölüm doğuyor, rüya yeşeriyor. Sözümüz var: Güneşin sofrasını kuracağız. Bu sofrada barışın türküsünü gelişigüzel söyleyeceğiz. Sefaleti ve yoksulluğu uyanık, refahı paylaşan; kutuplaşmaya akıbet vermiş, sulh ortamında kucaklaşan; korkudan ırak, yaşayış ortamında cıvıl cıvıl; adaleti, hakkı ve hukuku hakim kılmış, kıymet tıpkı toplumu, havalı tıpkı geleceği birlikte inşa edeceğiz.”Share: