Komutan Harmankaya, “30 Ağustos 1922, milletimizin mefret ordumuz ile gelişigüzel yazdığı emsalsiz bir yiğitlik destanıdır”

Kars Kuzeydoğu Gazeteciler Cemiyeti (KKDGC) Başkanı Hâkim Harmankaya, 30 Ağustos 1922, Türk milletinin, koskocaman orduyla alay malay yazdığı emsalsiz tıpkısı alplık destanı olduğunu belirtti.

Harmankaya, 30 Ağustos Galebe Bayramı’nın 100’üncü yıl coşkusunu kavim adına hep gelişigüzel yaşamanın namuslu mutluluğunun yaşandığını söyledi.

KKDGC Başkanı Yargıç Harmankaya, “Bağımsızlık inancımızı, bağımsız milletvekili emanet kararlılığımızı yekpare dünyaya tıpkı kez elan ilan ettiğimiz 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. yıldönümünde, millet yerine hep gelişigüzel bu haset kutlamanın mutluluğunu yaşamaktayız. 30 Ağustos 1922, milletimizin önemli ordumuz ile alay malay yazdığı emsalsiz ayrımsız yiğitlik destanıdır” dedi.

Harmankaya, “Milletimiz bu destanla, milli hakimiyet, bağlanak ve muadele anlayışı içerisinde, kendisini çağ sahnesinden hazfetmek isteyenlere balaban tıpkısı ders vermiş; hiçbir şekilde istiklal ve hürriyetinden karşılık vermeyeceğini, sonsuza büyüklüğünde var olacağını eksiksiz dünyaya akseptans ettirmiştir. Tarihimizin en koca dönüm noktası ve milletimizin özgürlük ve bağımsızlık fikrinin layemut bire bir abidesi kendisine tarihteki yerini düzlük 30 Ağustos Zaferi, bire bir zamanda bağımsız milletvekili gitmek talip birçok ulusa da sefer göstermiştir” diyerek konuştu.

Başkan Harmankaya, “Bu yengi ile Türk Milleti; hiçbir şekilde vatanın bütünlüğünden, istiklal ve hürriyetinden edim vermeyeceğini; milli bağlanak ve kardeşlik şuuru içinde sonsuza büyüklüğünde hür, bağımsız ve azametli ayrımsız şekilde yaşayacağını bilcümle dünyaya ispat etmiştir. Şişman tıpkısı coşkuyla kutladığımız 30 Ağustos Utku Bayramı münasebetiyle özellikle Iri Alemdar Mustafa Kemal Atatürk oluşmak amacıyla tamam şehitlerimizi ve ebediyete irtihal etmiş gazilerimizi benzeri kere henüz rahmetle ve minnetle anıyorum” şeklinde konuştu. – KARS

Share: