Korktuğu başına geldi, 138. covid testi pozitif imdi

Korktuğu başına geldi, 138. covid testi artı imdi

138. testinde koronaya yakalandı

SAMSUN – Türkiye’üstelik en çokça güneş tacı testi yaptıran dirilik olduğu hesap pusulası edilen 62 yaşındaki Kaşif Alay’in 138’inci korona testi zait artık. Alay, “O kadar sınav yaptırdım. Böylece ego birlikte bu virüse yakalandım” dedi.

Korona virüs salgının dal düzey kaçınmak ve kaygıya defa açtığı kişilerden biri olan esnaf Kaşif Neşe, 138 sınav sayısıyla Türkiye’üstelik yeryüzü çok Covid testi olan yurttaş olduğu hesap pusulası ediliyor. Pandemi başladığı yıldan günümüze büyüklüğünde ‘acaba korona mıyım’ endişesinden ekolojik ortam Alay, 138 sefer Covid testi oldu. en üst yaptırdığı test sonucu pozitif sâdır Bayram’in korktuğu başına geldi. Şu asıl kadar koronaya karşı tüm 8 düze aşı olan Kaşif Alay’in hastalığı hafif atlattığı öğrenildi.

“Çok korkuyordum ama korktuğum kabilinden değilmiş”

Virüse yakalanmasının üzerinden 4 ahit geçtiğini tamlayan Kaşif Bayram, “O büyüklüğünde test yaptırdım. Böylelikle ben bile bu virüse yakalandı. Haddinden Fazla şükür belli belirsiz atlatıyorum. Maskemi katiyen çıkarmıyordum. Çocuklarıma, torunlarıma bile yanaşmıyordum. Hanımım güneş tacı virüse yakalandı. Ondan bana bulaştı. Ego gene dikkatliydim. Şu an durumun gani. 4 devir oldu. Çok korkuyordum amma korktuğum üzere değilmiş. Benzeri devir içinde Merzifon’da, Çorum’bile ve Samsun’dahi imtihan verdim. 1 dönüş içerisinde 3 misil imtihan vermiş oldum” diyerek konuştu.

“Aşının etkinliğini, koruduğunu gösteren dünyada biricik hadise”

Hastanın kontrollerini özne Sine Hastalıkları Uzm. Prof. Dr. Fehamet Özkaya, “Pandeminin esasen beri takip ettiğimiz ve bugüne büyüklüğünde hangi olacak diyerek beklediğimiz bir hastamız vardı. Aşının etkinliğini, koruyuculuğunun bence şu dakika dünyadaki klinik çalışmalardan öte hadise üzerinden gitmek icabında gösteren yegâne hadise diyebiliriz. Hastamız 60 yaşın üzerinde aynı erkekti. Kendisi tıpkı KOAH hastasıydı. Covid’e yakalanmaktan korktuğu üzere ahenkli test veren benzeri hastaydı. Pandeminin esasen bugüne kadar 138 sefer test vermiş” şeklinde konuştu.

“Aşılardan sonraları antikorları arttı”

Vakayı aşının koruduğunu söyleyen Özkaya, “Asıl ilginç olan görüngü şu: Hastamız 29 Mart 2021’da geçmiş aşısını Sinovac oluyor ve o zamana kadar parçalanmamış testleri aksi çıkıyor. 26 Nisan 2021’bile ikinci aşısını üstelik Sinovac oldu, yeniden o zamanda umum testleri negatif bundan sonra. Hastamızın 2 Sinovac aşısından bilahare antikoru pattadak arttı ve aşıya kısık muafiyet kazandı. İlk vurulduğu aşıdan kestirmece 1,5 ay sonraları antikoru kırıcı anlamda arttı ve bağışıklık kazanmaya başladı. Devamında Biontech aşılarıyla aşılamasını tamamladı. Bugüne kadar 138 test vermiş olan hastamızın 137. testi negatifle sonuçlanmış, 138. testi iste pozitifle sonuçlanmıştır. Bu aslında hadise bazında düşünülürse aşıların çok sayıda vakalar üzerinde çalışılmasından mavera ferdî anlamda uyumlu olarak PCR testide verdiği üzere şu anda hastalığının hafif geçmesini sağlamıştır. Dizge bu virüsle karşılaşacak amma aşıyla korunabileceğimizi söylüyoruz. Bu vakayı de aşının koruduğunu söyleyebiliriz” ifadelerini kullandı.Share: