Tendürüst istihdamına BEBKA ve ESO katkısı

Eskişehir Sanayi Odası ESO Akdemi eliyle gerçekleştirilen ‘CNC Tezgah Operatörlüğü’ eğitimi üzerine konuşan ESO Yönetim Kurulu Başkanı Celalettin Kesikbaş, “Eskişehir sanayisinin temenni ettiği kalifiyede kayırıcı kaynağını eklemek ve endüstriye vermek amacıyla çalışmalarımız sürüyor” dedi.

Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı’nın (BEBKA) desteği ile Eskişehir Endüstri Odası ESO Akdemi aracılığıyla ‘CNC Tezgah Operatörlüğü’ eğitimi gerçekleştirildi. 2 kamer boyunca toplanmış 364 saat terbiye kayran gençlerin istihdam edilebilirlikleri artırılarak meslek sahibi olmaları sağlandı.

“daha çok gencimizi gelişim sahibi beğenmek yer iri hedefimiz”

Haziran 13 ve 19 Ağustos arasında ESO Akademi’de ücretsiz eğitim bilimi düzlük 18-35 yaş arası gençlerin sertifikaları düzenlenen törenle kendilerine ikram edildi. ESO Akademi’de gerçekleştirilen eğitimler için bilgi veren ESO Yönetim Kurulu Başkanı Celalettin Kesikbaş, “Eskişehir sanayisinin talep ettiği niteliklerde ve kalifiyede kayırıcı kaynağını tavlandırmak ve endüstriye vermek amacıyla çalışmalarımız sürüyor. Bu çerçevesinde kalkınma ajansımız BEBKA yoluyla İstihdam Güvenceli Mesleki Eğitim Bilimi Kursları ESO Akademi’de hayata geçirildi. bundan sonra gencimizi hareket sahibi boşaltmak bildirme şişman hedefimiz. BEBKA ile olan eş çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

“Destek ve yetişek programlarını hayata geçiriyoruz”

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda faaliyetlerini sürdüren BEBKA Genel Sekreteri Doç. Dr. M. Anlaklı Durak ise yaptığı değerlendirmede, “Gençlerimizin istihdam edilmesini, tıpkı patika sahibi olmalarını önemsiyoruz. 2022-23 yıllarını Kalkınma Ajansları Umumi Müdürlüğümüz ‘genç istihdamı’ yılları ilan etti. Bu çerçevede bindi ve yetişek programlarını hayata geçiriyoruz. İstihdam Güvenceli Mesleksel Eğitim Kurslarımız çerçevesinde ESO Akademi’de CNC tezgah operatörlüğü eğitimi alarak tıpkısı çığır sahibi oldular. Gençlerimizi kutlarız” diye niteleyerek konuştu. – ESKİŞEHİR

Share: