Kış yaklaştı işleri 2 mezuniyet arttı

Şita yaklaştı işleri 2 bitirme arttı

BURSA – Bu yıl artan mont ve kaban fiyatları vatandaşları kuru temizlemecilere yönlendirdi.

Havaların soğumaya başlamasıyla alay malay vatandaşlar montgomer ve kabanlarını yıpranmadan temizletmek üzere zayıf temizlemecilerin yolunu tuttu. Bursa’da zindelik gösteren cılız temizlemecilerin işleri Ekim ayında 2 hatim artıyor. Bu yıl mont ve tepe fiyatlarının sabık yıla oranla 2-3 mezuniyet artması cihetiyle vatandaşlar yıpranmamış almak yerine güzeşte yıldan küsurat montlarına yöneldi. Mont ve kabanların yıkanırken yeniliğinin bozulmaması üzere cılız temizlemecilere çetin bağlam gösterdi. İşleri artan hareket yeri sahipleri ağır sıklet tempoda çalışıyor. Kuru temizlemeciler mont ve kabanları 70 ila 130 teklik ortada değişen fiyatlarla temizliyor.

Bursa’da 40 yıldır cılız temizlemecilik yaptığını anlatım fail Fatih Mecnunca, “Değme yıl bu aylarda işlerimiz 1 kamer süresince artıyor. Bu sene su daha çok kış öncesi vatandaşlar mont ve kabanlarını bize getirip temizletiyor. Kuru temizlemede temizlenen mahsulat yıpranmıyor. Petrolden elde edilen hususi benzeri sıvıyla temizlik yapıyoruz. Bu iz çok pahalı 200 litresi 28 bin liralık. Bu kitap kiri temizleyip ürünleri yıpratmıyor. “Ürünlerim yıpranmasın” diye düşünen vatandaşlar bizi tercih ediyor. Montgomer ve kaban arıtma ücretleri 70 ila 130 lira ortada değişiyor” dedi.

Montgomer ve kabanlarını şita öncesi arık temizlemeye getirdiğini belirten vatandaşlar, “Bu şekilde temizlendiğinde ürünlerimiz yıpranmıyor. Bizde geçen yıldan kalan ürünlerimizi bu yılda yollamak üzere temizletmeye getirdik” şeklinde konuştu.

Share: