Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık: “Karı Ayında Revizyonu İptal Ederim”

Kdz. Ereğli Belediye Reisi Halil Posbıyık, Belediye Meclis Toplantısında mehabetli açıklamalarda bulundu. Vatandaşlara ve müteahhitlere ‘Revizyonun bizimle işi yok, vekillik yaptırmıyor’ diye seslenen Posbıyık; “Ben el için uğraşıyorum. Tıpkı umum amacıyla uğraşanlar var, benzeri dahi halkı engellemeye çalışanlar var. Gine ediyorum, fasıla ayı sonuna kadar beklerim, düşünüm dirimlik, gelmezse sülale ayında revizyonu iptal ederim” dedi.

AKM Nikah Salonu’nda planlı Ekim Kocaoğlan Şehremaneti Divan Toplantısı öncesi açıklamalarda bulunan Kdz. Ereğli Belediye Reisi Halil Posbıyık, revizyon dolayısıyla Ereğli halkının kıygın edildiğini, ilişik bakanlıktan gerekli yazının gelmemesinden ötürü sürecin ilerlemediğini söyledi. Posbıyık, mabeyin ayı sonuna büyüklüğünde bakanlıktan düşünüm gelmemesi yerinde revizyonu karı kocaoğlan başında tağyir edeceğini açıkladı.

“VATANDAŞ VE MÜTEAHHİTLERE SESLENİYORUM. REVİZYONUN BİZİMLE İŞİ NAMEVCUT”

Başkan Posbıyık şunları söyledi:

“Revizyon üzere sonsuz kendisine bana soruyorlar. Binlerce adam Ereğli’bile mağdur. Kimi evini yaptırdı, birtakım genişletecek, çatısını, bahçesini yaptırdı. Ereğli’birlikte sistem mağdur. Ereğli Belediyesi namına tığ ağız ağıza revizyonu hazırladık. Bire Bir bir tane bakanlıktan düşün bekliyoruz. Yaka munsap çizgisi ile ilişik, hiçbir mesele de bulunmayan. Erte sabahleyin gönderebilirler ama göndermiyorlar. Onun amacıyla buradan sesleniyorum, yurttaş ve müteahhitlere sesleniyorum. Revizyonun bizimle işi bulunmayan.

“BU VATANDAŞA SEBEP UYMAZLIK VERİYORSUNUZ”

Revizyon Mekân Bakanlığı’nda. Aramızda ayrımsız sedir üyesi, ‘Daha çok beklerler’ demiş. Tekrar bire bir safsataya göre, ‘Yeni aynı seçme dönemine giriyoruz, Halil Posbıyık’ın elini kolunu bağlayacağız, destur veremeyecek ona kızacaklar, görüş vermeyecekler ve belediye reisi seçilemeyecek.’ Bana aynı şey yapın, zarar verecekseniz bana engel verin, halka beis vermeyin. Halk bekliyor. Bu vatandaşa bozukluk engel veriyorsunuz. Ereğli halkı, müteahhitler, aralık ayı sonuna büyüklüğünde beklerim.

“FAMILYA BAŞINDAN İTİBAREN REVİZYONU İPTAL EDERİM”

Bu rey dirimsel, gelmediği takdirde eş başından itibaren revizyonu iptal ederim, 2024 yılında yeni seçilen şehremini revizyonunu yapsın gitsin. Benim 1 metre kare yerim namevcut ki revizyonda imar değişikliğim olsun. Ego halk amacıyla uğraşıyorum. Benzeri ahali için uğraşanlar var, benzeri de halkı engellemeye çalışanlar var. Tekrar ediyorum, mabeyin ayı sonuna kadar beklerim, fikir dirimsel, gelmezse aile ayında revizyonu nakız ederim. 2024 yılında ben mi gelirim kim gelirse revizyonu yapsın.”

Share: