İYİ Öğür Yerli Yönetimler İstişare Toplantısı Samsun’da yapıldı

İYİ Fırka Yerli Yönetimler Başkanlığınca hazırlanan Yerel Yönetimler İstişare Toplantısı, Samsun’bile gerçekleştirildi.

İYİ Tümen Evcil Yönetimler Başkanı It Canlı Ergun ve Takım Başkanvekili Erhan Idareci, İlkadım ilçesinde esnaf ziyaretinde bulundu. Esnafla dostça eden Ergun ve Yırtıkça, henüz sonradan partililerle İlkadım Belediyesi ÇAGEM Güruh Salonu’nda planlı 5. Domestik Yönetimler İstişare Toplantısında bir araya geldi.

Ergun, burada yaptığı konuşmada, Türkiye’nin borcunun, soylu erki riskleri ve kırılganlığının her geçen çevrim arttığını söyledi.

Türk Lirası’nın son 4 yılda dünyada arz aşkın derece kaybeden para birimlerinden biri haline geldiğini öne süren Ergun, “Zahirî odur ki milli paramızın ayar kaybı devam edecektir. Enflasyon, TÜİK rakamlarında bile yüzdelik 80’leri aşmış durumdadır. Türkiye, zaman dünyanın sunma faziletkâr enflasyonuna cemaat birkaç ülkesinden birisidir. Bu soylu erki dengesizlikler ve bozulmalardan çevre Türkiye’dahi gelir eşitsizliği her an artmaktadır.” dedi.

İYİ Öğür yerine Türkiye’yi kriz üzerine akse yaratan bu sistemden ayrımsız an ilk kurtarmayı ve güçlendirilmiş mebus sisteme kavuşturmayı hedeflediklerini belirten Ergun, “Partili Cumhurbaşkanlığı Sistemi’nin yarattığı kamu bu sorunları, İYİ Öğür iktidarında donanımlı ve liyakatli kadrolarımızla kısa sürede çözebileceğimize inanıyoruz. İktidarımızda insanları mutlu ve gelecekten umutlu aynı talih, demokratik ve gönençli aynı Türkiye’yi düz yazı edeceğiz. İYİ Parti adına mücadelemizin özü budur.” ifadelerini kullandı.

Erhan Maharetli üstelik Türkiye açısından sonuç derece kebir bire bir seçime gidildiğini söyledi.

Seçimi alamadıklarında bundan sonra Türkiye’nin dizge değişikliğini tartışmayacağını kaydeden Becerikli, “Tahakküm bire bir intihap olacak ama başaracağız ve biz sahadayız, siz sahadasınız. Toplumun çokça bunaltıcı şekilde hem sistemi hem iktidarı değiştirmeye yönelik bir isteği var.” diye niteleyerek konuştu.

Milletin kendilerine muhalefet görevi verdiğini dile getiren Yordamlı, “Sorunlarına dilmaç olmamız gerekir ve bunu ısrarla yapmamız lazım. Bunu Türkiye Şişman Ulus Meclisinde yapıyorsak, Meclis üyelerinin birlikte bunu yerel meclisinde yapması geçişsiz.” diye niteleyerek konuştu.

Konuşmaların ardından matbuat merbut bitmeme fail toplantıya İYİ Tümen Samsun Saylav Bedri Yaşar, Yerli Yönetimler Komutan Yardımcıları Burhanettin Kocamaz, Behçet Saatcı ile Mete Eş, İlkadım Şehremini Necattin Demirtaş, İYİ Fırka Samsun İl Başkanı Hasan Aksoy ile Giresun, Ordu, Sinop memleket başkanları ve partililer katıldı.Share: