MİNİKLERDEN 10 KASIM TEMALI DUYGULANDIRAN KLİP

ADANA’da anaokulu öğrencilerinin Ulu Alemdar Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün 84’üncü ahiret yolculuğu sene dönümü kapsamında hazırladıları ‘kimseyi tanımadım ego senden daha özel’ şarkısını seslendirerek Atatürk’ü belen ettikleri 10 Teşrinisani temalı görümsetme, duygulandırdı. Ağrı’nın Doğubayazıt ile Van’ın Çaldıran İlçesini birbirine bağlayan Tendürek Geçidi’nde 2015 yılında teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan 23 yaşındaki kurnaz bilirkişi onbaşı Muhammet Oruç’un isminin verildiği Sarıçam ilçesindeki anaokulunda düzenlenen yâd programı kapsamında 09.05’te imtina etmek duruşuna sabık sarıklı ve öğrenciler daha bilahare İstiklal Marşı’nı okudu.

10 Teşrinisani temalı drama gösterileri sunan minikler, ekol bahçesinde balaban Atatürk posteri ve ‘kaygılanma çoçuk sistem ölür kimi toprağa birtakım yüreğe gömülür’ yazılmış pankart açtı. Öğrencilerin bilcümle tıpkısı ağızdan ‘kimseyi tanımadım ego senden henüz özel’ şarkısını seslendirirken Atatürk’ü işaret ettiği dakikalar ise hassas anlar yaşattı.

Etkinliklerin arkası sıra üç buutlu hazırlanan Atatürk maketi önüne al karanfiller bırakıldı. Kısaca 2 hafta evvel hazırlığına başlanan yâd programı için Martir Muhammet Oruç Anaokulu öğrencilerinin kül bu gösterilerini içeren 10 Teşrinisani temalı görümsetme ise içtenlikle izlendi.

Share: