Giresun evcil haberi | Giresun eski milletvekili ve Afiyet Bakanlığı müsteşarı Ergun Özdemir’e son vazife

Giresun’un 19. ve 20. dönüş milletvekili ve Esenlik Bakanlığı eski müsteşarlarından Dr. Ergun Özdemir vefatının peşi sıra son yolculuğuna uğurlandı.

Giresun’dahi 1991-1995 umumi seçimlerinde ANAP ve DYP’den 19. ve 20. Dönemlerde mebusluk yapan Dr. Ergun Özdemir aynı süredir tedavi gördüğü biaman hastalığa yıprak düştü. Hayatını kaybeden Dr. Ergun Özdemir üzere Giresun merkezde Hacı Miktat Camiinde merasim düzenlendi. Planlı törene Giresun Valisi Enver Adlı, Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, DOĞRU Tümen Umumi Başbuğ Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Nurettin Canikli, AK Tümen Giresun Saylav Kıymet Ziyalı, siyasal parti temsilcileri, yakınları ve vatandaşlar katıldı.

Planlı törende konuşma eden YANLIŞSIZ Fırka Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Saylav Nurettin Canikli, ” Herhangi Bir şeyden önceki çok bol tıpkı çap adamıydı. Giresun halkının kendisine verdiği takkadak Giresun ve Giresunlular için kullanmış olmasının sonuçlarını görüyoruz. 25 yıl sonra bile halen yaptığı hizmetler konuşuluyor. Şu gök kubbede güzel ayrımsız ses bırakmasını gani bildi. Bize hizmet noktasında emsal oldu. Bize, birçok herif eliyle ‘Ergun abimiz kabilinden bakım yapın’ deniliyor. Allah’tan kendisine rahmet diliyorum” ifadelerine kayran verdi.

Giresun Valisi Enver Adlı, Giresun Şehremini Aytekin Şenlikoğlu ve DOĞRU Tümen Giresun Mebus Paha Aydın da birere müşavere yaparak ailesine ve sevenlerine başsağlığı diledi.

Yapılan konuşmaların arkası sıra Dr. Ergun Özdemir, Hacı Miktat Camiinde nısfınnehar namazına müteakiben cenaze namazının arkası sıra Giresun Şehir mezarlığında toprağa verildi. – GİRESUN

Share: