İSTANBUL-AKTÖR OLMAYI BEKLERKEN DOLANDIRILDILAR

İSTANBUL-CALI internet sitesi kurarak aktör koyulmak isteyenlerden taşıt ücreti adı altında para alarak dolandırdığı belirlenen 6 sakil yakalandı.

İstanbul İl Kurnaz Komutanlığı Siber Suçlarla Mücadele ekipleri, ‘www.ajansnora.com’ adlı sahte web sitesi kurarak dizi ve filmlerde oyuncu koyulmak isteyenleri dolandıran şüpheliler üzerine, ihbar konusunda inceleme başlattı. Cingöz ekipleri bahis konusu siteyi incelemeye aldı. Şüphelilerin cali ajans ve sahte web sitesi kurduğu, sıra ve filmlerde aktör oluşmak isteyenlerden anahtar ücreti adı altında mal aldığı, bu paraları eksantrik hesaplara aktardıkları, dolandırıldığını anlayanları sistemden idrak etmek için elan fazla mal istedikleri tespit edildi.

ŞÜPHELİLER 2 KAMER TAKİP EDİLDİLER

Kurnaz ekipleri vasıtasıyla yapılan GSM kayıtları, banka hesap hareketleri, ATM cazibe görüntüleri, toplumsal medya araştırmaları ve tahminî 2 kamer süren fiziksel izleme sonucunda, şüphelilerin kimlik ve adres bilgilerini belirlendi. İstanbul, Eskişehir ve Mardin’de 3 ayrı adrese eş zamanlı cerrahi müdahale düzenleyen ekipler, haddinden fazla sayıda el telefonu, sim anaç, bilgisayar, banka kartı ve yüklü miktarda efektif ele geçirdi. Yakalanan 6 nahoş, ‘Nitelikli Dolandırıcılık Suçunu Bilişim Sistemlerini Kullanarak İşlemek’ suçundan çıkarıldıkları adli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Share: