Akrabası çifti, eşiyle barışması için aracı olmadıkları üzere vurmuş

ESKİŞEHİR’in Tepebaşı ilçesinde önün kestiği otomobile tabancayla üzücü açıp içindeki akrabası Yunus K. (27) ile eşi Elif K.’yi yaralayan Emrah Kayadayı (33), tutuklandı. Kayadayı ifadesinde çiftten, metrukiyet aşamasındaki eşiyle koruyucu olmasını istediğini, damarlı cevap alınca üstelik olayı gerçekleştirdiğini söyledi.

Çukurhisar Mahallesi’nde oturan Emrah Kayadayı, eski dönüş Eskişehir- Bursa kişmiri önünde otomobille önünü kestiği akrabası Yunus ve Elif K. çiftinin aracına seçkin tabancayla kırıcı edip, kaçtı. Yaralanan koşa, çağırılan ambulansla Yunus Emre Ihtişam Hastanesi’ne kaldırdı.

Olayın peşi sıra kaçan Emrah Kayadayı’nın otomobili, Çamlıca Mahallesi’nde ayrılma edilmiş kendisine buldu. Kayadayı, Tepebaşı İlçe Uyanık Komutanlığı’na her an teslim oldu. İfadesi alınan Kayadayı, işlemlerinin ardından irsal edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece ‘kasten yaralama’ suçundan tutuklandı.

Emrah Kayadayı’nın ifadesinde akrabası olan çiften, boşanma aşamasındaki eşiyle baştan barışması amacıyla uzlaştırıcı olmalarını istediğini belirterek, “Eşimi ben haddinden fazla seviyorum. Akrabam olan çifte birlikte yeniden bağdaşmak amacıyla aracı olmalarını istedim. Onlar akseptans etmeyince tartıştık ve bu görüngü meydana geldi” dediği belirtildi.

Share: