Bayburt haberi! Bayburt’ta sağlam yağış ve fırtına uyarısı

Bayburt’ta akva yağış ve fırtına uyarısı

BAYBURT – Meteorolojiden Bayburt amacıyla sağlam yağış ve sıkıntı uyarısında bulunuldu.

Meteoroloji 12. Kesim Müdürlüğü ekiplerince yapılan sonuç değerlendirmelere göre, Bayburt genelinde havanın modüler ve çok bulutlanmış, yerli oluşmak üzere sağanak ve asuman gürültülü sağanak yağışlı geçeceği öngörülüyor. Albeni sıcaklığının mevsim normalleri civarında seyredeceği kentte rüzgar, genellikle cenuplu yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, bodur devamlı fırtına (40-70 meydan meydan 80 km/sa) olması bekleniyor.

Meteoroloji ekiplerince yapılan uyarıda, “Bayburt çevrelerinde cenup ve güneydoğu yönlerden kuvvetli ve gelişmemiş süreli fırtına (40-70 yer vadi 80 km/sa) beklendiğinden ulaşımda aksamalar, yapı uçması, ongun devrilmesi üzere olumsuzluklara cebin dikkatli ve müdebbir olunmalıdır.” denildi.

Öte yandan Meteoroloji Genel Müdürlüğünce, Sivas ve Tokat çevreleri ile Ordu’nun bağırsak ve garp kesimleri amacıyla kuvvetli bora, Erzincan, Tunceli, Bingöl, Elazığ, Gümüşhane, Bayburt ve Sivas’ın maşrık çevreleri üzere fırtına uyarısında bulunuldu.

Meteoroloji Umumi Müdürlüğünden yapılan açıklamaya bakarak, bugün akşam saatlerinden itibaren ferda akşam ezanı saatlerine büyüklüğünde Sivas ve Tokat çevreleri ile Ordu’nun çöz ve günindi kesimlerinde evcil yerine sağlam boğanak ve gök gürültülü boğanak bekleniyor.

Share: