Ilbay Seddar Yavuz’dan 10 Son Teşrin Atatürk’ü Ihtifal Günü mesajı

Kocaeli Valisi Seddar Çetin, 10 Son Teşrin Atatürk’ü Ihtifal Günü zımnında tema yayımladı.

Zor, mesajında, ermiş milletin yetiştirdiği, Cumhuriyetin kurucusu, nazirsiz başbuğ ve çap adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikalinin 84. yılında rahmet, gönül borcu ve şükranla bigâne ettiğini belirtti.

10 Kasımların, ermiş Türk milleti amacıyla Atatürk’ün bıraktığı eserlerin zenginleştirilmesine ve eskimemiş nesillere daha dolgunca anlatılmasına açar olmasının arz şişman arzuları olduğunu vurgulayan Çetin, “Hayatını ülkesine adayan Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün ‘arz nazik eserim’ dediği Cumhuriyetimiz 99. yılında çağcıl medeniyet seviyesi ve ayrıca onu aşma azim ve kararlılığıyla bayrı uygarlık kodları üstünde terfian miras aldığı Cumhuriyet Altını değerlerine cemaat çıkmakta, daha itibarlı ve daha hayatiyetli devlet olma önünde derakap ilerleyerek tek kurgu, ilmek, soy ayrımı gözetmeksizin mazlum coğrafyaların sesi olmakta, bölgesinde barış ve istikrarın savunuculuğunu yapmaktadır.” ifadelerini kullandı.

Vali Çetin, mesajında şunları kaydetti:

“Gururla tabir etmeliyiz ki zaman ülkemiz dünyada kortej sahibi, dostluğu aranan ve uluslararası sorunların çözümünde önemli afi üstlenen, gerçekleştirdiği hamlelerle esin kaynağı bir mutluluk konumundadır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, sonuç yıllarda dev yatırımlar ve nazik projelerle ekonomisini güçlendirirken, refah seviyesini da temas geçen zaman artırmaktadır. Bize sakıt, tarihsel süreci içerisinde ‘imkanı olan değil, imanı olan kazanır’ diye niteleyerek iradesi, duası ve kurtuluş mücadelesiyle her cins sıkıntının üstesinden gelmiş ermiş milletimizin, milli ve manevi değerlerimizi gelişigüzel şartta yaşattığını, istiklaline ve istikbaline canı pahasına eş çıktığını unutmamak ve vatanımıza, bayrağımıza vurgun, uygarlık değerlerimize topluluk çıkacak nesiller yetiştirerek Cumhuriyetimizi sonsuza arbede yaşatmaktır. Bu önsezi ve düşüncelerle ebediyete intikalinin 84. yıl dönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, yağmur, gönül borcu ve şükranla elgin ediyorum. Ruhu ferih, mekanı cennet olsun.”

Share: