İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan Osmanlı’yı kötüleyen Tunç Soyer’e sert aksülamel: Onlar bu konuda vukufsuzluk içerisindedir

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Mardin’in Dargeçit ilçesindeki Özgürlük Parkı’nda DÜRÜST Parti Toyluk Kolları’nın düzenlediği etkinlikte konuştu.

“BILCÜMLE MİLLETİ ATEŞE ATTILAR”

Soylu’nun hedefinde İzmir’in işgalden kurtuluşunun yıldönümünde İzmir Büyükşehir Belediye Reisi Bronz Soyer’in “100 sene önceydi. Bu toprakları yönetenler, uyku, dalalet ve hassaten aldatma içindeydi. Gençleri, kadınları, çocukları, geleceği hiç düşünmediler. Saraylarındaki saltanatı yüklenmek amacıyla bilcümle bire bir milleti ateşe attılar” sözleri vardı.

“ONLAR CAHILIYET İÇERİSİNDE”

Soylu’dan yanıt gecikmedi. Bronz Soyer’in sözlerine eşit şu şekilde kıymet verdi. “Siz İzmir Büyükşehir Belediye Reisi’nın söylediklerine bakmayın. Onlar bu konuda gaflet uykusu içerisindedir. Osmanlı ile kişi geçmişimizi ihanetle suçlayan anlayışı elbette kimsenin akseptans etmesi gibi değil, akla yatkın de değil. O tıpkı cehalettir, cümle kutuplaştırma ve kamplaştırmadır. O geçmişine, soyuna, sopuna iftira etmektir. Tabii kınanacak tıpkısı hadisedir, ve tığ bunu kınıyoruz. Fire söz sahibine haizdir bu kadar süssüz.”Share: