Meteoroloji’den İstanbul’un üstelik zarfında olduğu 5 bölgeye sağanak yağış uyarısı

Türkiye’nin bir nice bölgesinde hareketli olan ısıdam ve buğulanmış hava vatandaşları bunaltırken Meteoroloji’den bu hafta üzere serinletici tıpkı marifet geldi. Meteoroloji Umumi Müdürlüğü vasıtasıyla yapılan son değerlendirmelere bakarak ülkemizin şimal ve bağırsak kesimleri ile Doğu Akdeniz’in parçalı ve yer vadi çokça bulutlu, Gün Doğusu Akdeniz, Gün Doğusu Karadeniz’in bağırsak kesimleri, Şarki Anadolu’nun kuzeyi, Edirne, Kırklareli, Balıkesir, Bursa, Bilecik, Sakarya, Burdur, Düzce, Bolu, Karabük ve Van çevreleri, İstanbul’un Avrupa Yakası’nın kuzeyi ile Çanakkale’nin kuzey ve gün doğusu, Antalya’nın kuzeybatı, Kütahya’nın kuzey kesimlerinin domestik almak üzere sağanak ve gök ses bora yağışlı, diğer yerlerin beş altı bulutlu ve kemiksiz geçeceği oranlama ediliyor.

22 Ağustos Pazartesi günü gelgel durumunun parçalı bulutlu, Edirne, Kırklareli, Balıkesir, Bursa, Bilecik ve Sakarya çevreleri, İstanbul’un Avrupa Yakası’nın kuzeyi ile Çanakkale’nin kuzey ve maşrık kesimlerinin yerli olmak için bora ve gök curcunalı bora yağışlı geçeceği aritmetik ediliyor.

SALI HAVA RAPORU NASIL OLACAK?

Meteoroloji’nin 5 günce albeni aritmetik raporuna bakarak salı günü Marmara Bölgesi’nde gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. İç Küçük Asya Bölgesi ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde sağanak yağışlı geçeceği aritmetik ediliyor. Değişik bölgelerin birkaç bulutlu ve bulutsuz geçeceği oranlama ediliyor.

24 AĞUSTOS ÇARŞAMBA HAVA DURUMU

Marmara Bölgesi ve Veli Bölgesi’nde gök curcunalı boğanak yağmur beklenirken İç Küçük Asya’dahi birlikte boğanak yağışlı geçeceği durum ediliyor. Perşembe cuma ise Marmara Bölgesi ve Iye Bölgesi’nde asuman gürültülü boğanak yağış beklenirken İç Küçük Asya’de da bora yağışlı geçeceği adisyon ediliyor. Marmara Bölgesi ve Veli Bölgesi’nde asuman ses boğanak yağış bekleniyor.

ALBENI SICAKLIĞI

Önemli aynı farklılık olmayacağı, genellikle mevsim normalleri civarında, çöz ve yıldız kesimlerde sezon normallerinin üstünde seyredeceği durum ediliyor.

RÜZGARA DİKKAT

Genellikle şimalli, Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde mağrip ve güneybatı yönlerden hafif, arada bir ılımlı kuvvette esmesi bekleniyor.Share: