Antalya’da erdemli rutubet etkisini bitmeme ettirecek

Antalya’da efdal nem etkisini bitmeme ettirecek

İç kesimlerde cumartesi günü öğle vakti saatlerine büyüklüğünde domestik sağanak yağmur geçişi bekleniyor

ANTALYA Hava Bilgisi 4. Nahiye Müdür Muavini Hasan Çevik, Antalya’nın bağırsak kesimlerde cumartesi günü gün ortası saatlerine kadar asuman curcunalı boğanak geçişlerinin olacağını bildirdi. Acar, bu yağışların şehir merkezine bile algın yağmur şeklinde düşmesini beklediklerini ve yüksek nemin devam edeceğini kaydetti.

Turizm kenti Antalya’da ısıdam ve buğulanmış albeni etkisini bitmeme ettiriyor. Kısaca 1 aydır yaşlı havanın etkisi altında bulunan Antalya’da nem zımnında düşün mesafesi düştü, Toros Dağları üstelik beklenmedik oldu. Efdal nemle gelişigüzel kentin çöz kesimlerinde cumartesi haset öğle saatlerine kadar yerli görünmek amacıyla gök patırtılı bora yağmur geçişi bekleniyor. Bu yağışın şehir merkezine dahi belli belirsiz şekilde düşmesi bekleniyor. Antalya Meteoroloji Havza Müdürü Yardımcısı Hasan Enerjik, Yer Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı hava bilgisi Umumi Müdürlüğü eliyle yapılan tahminler doğrultusunda zaman akşam saatlerinden itibaren gelecek yağışın özellikle bağırsak kesimlerde aktif olacağını söyledi.

“Domestik incitici yağmur”

Cumartesi öğle vakti saatlerine kadar bu yağışın faal olmasını beklediklerini dile getiren Acar, ” Espaslı olarak evcil asuman gürültülü boğanak yağış bekleniyor. Genel kendisine sıcaklıklar 31-32 derecelerde olacak. Bu sıcaklıklar sezon normallerinin 4 ile 6 merhale altında seyretmektedir. Minimumlar ise 27 onlarda mevsim normallerinde görülmektedir. Yağmur takkadak nem oranlarımız yüzde 90’ları bulurken, minimumlarla ise Antalya özelinde yüzde 60,55’lere kadar düşecek” dedi.

“Gönen bitmeme edecek

İç kesimlerde yağışın Isparta, Burdur, Muğla, Antalya’nın İbradı, Akseki, Korkuteli,

Elmalı ilçelerinde hareketli olabileceğini anlatım eden Çevik, ” Kıyı şeridi dış cemi havza etkisi altında. Yaptığımız tahminler doğrultusunda nem faziletkâr olarak bitmeme edecek. 3 dönme süresince bölgemizde alelhusus bağırsak kesimlerde domestik olarak asuman patırtılı boğanak geçişleri bekliyoruz” diyerek konuştu. Rüzgarların kuzey önden esmeye devam edeceğini bildiren Enerjik, ancak bunun ferda cenuplu önlere döneceğini bildirdi.

Share: