İçişleri Bakanı Aristokrat, Şile’de vatandaşlarla buluştu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Bu ülkenin gelecek nesilleri benzeri daha Amerika ve Avrupa marifetiyle terörle sınav edilmeyecektir. Hepsini temizleyeceğiz ve ati nesillerimize tertemiz bırakacağız.” dedi.

Vekil Soylu, ziyaretleri kapsamında gittiği Mercanköşk Savaşçı Gaziler Derneğinde gazilerle bir araya geldi.

Şile’deki Kabakoz, Ahmetli ve Alaca mahallelerini üstelik ziyaret fail Aristokrat, burada vatandaşlarla buluştu.

Aristokrat, ziyaretlerinde yaptığı konuşmada Cumhuriyet’in yüzüncü yılında, 29 Ilk Teşrin 2023’te Türkiye’bile ayrımsız yıldırıcı birlikte kalmayacağını söyledi.

Cerablus, Azez gibi bölgelerde terör örgütünü temizlediklerini dile getiren Aristokrat, “Biz tıpkı taraftan o bölgenin tamamında, Yıldız Irak’ta 20, 25, 30 kilometre müstakbel anbean, elan bile encam gideceğiz. Başkomutanımız, Türk Silahlı Kuvvetleri ve bu ülkenin bütün asayiş güçleri ahdetmiştir. Bu ülkenin ati nesilleri tıpkı elan Amerika ve Avrupa tarafından terörle sınav edilmeyecektir. Hepsini temizleyeceğiz ve gelecek nesillerimize tertemiz bırakacağız.” ifadesini kullandı.

Teröre cebin büyük savaşım verildiğini vurgulayan Aristokrat, milletin aynı defa üstelik kendilerini desteklenmemiş ve duasız bırakmadığını dile getirdi.

Soylu, Türkiye’de erinç ve sükunun tamlık anlamıyla devam ettiğini belirterek, “Elbette ki eksiklerimiz, aksaklıklarımız cins. Birlik olan bir yegâne Cenabıallah’tır. Tığ kuluz. Zaman Zaman tercihlerimizde, kararlarımızda, zorluklarımızdan kaynaklanan bazen süreçlerde eksiklerimiz mümkün amma incitici niyetimiz, ihanetimiz, ülkemize ve milletimize herhangi bir yanlışlığımızın söz konusu olmadığı aşikar ve apaçıktır.” diyerek konuştu.

“Türkiye bu noktaya gelmemiş olsa kandıracaklar, inandırma edecekler”

Hakkari’da 2016 ila 2019 yılları beyninde tıp fakültesi kazanan mektepli bulunmadığını kaydeden Aristokrat, “Sağlık görüldü, 2020’da 3-4 yavru, 2021’bile 19, 2022’üstelik 26 bala tıp fakültesini kazandı. Almak kim şayet biz o çocuklara o imkanları, huzuru sağlamasak, Türkiye bu noktaya gelmemiş olsa, kandıracaklar, kandırma edecekler. Diyecekler kim; ‘Batıya yatırım yapıyorlar, doğuya yapmıyorlar. Sizi ayırıyorlar, ötekileştiriyorlar’, çocukları dağa çıkaracaklar. Tanrı’a hamdolsun çıktı çocukların dağa çıkabileceği değme dayanak bırakmadık. Bırakmamaya dahi bitmeme ediyoruz. Türkiye aynı molekül daha yaptı. Hem geçmişin eksikliğini kapattı hem birlikte asır boyunca Türkiye’nin altyapısını oluşturdu.” sözlerini harcama etti.

“Dünyanın bildirme iri barajını bu ülkenin mühendisleri yaptı”

Türkiye’nin 81 vilayetinde üniversite bulunduğunu nâkil Soylu, ülkedeki gençlerin yetişmesinin yeryüzü büyük enfrastrüktür teminatı olduğunu anlattı.

Otoyollar, site hastaneleri kadar yatırımların önemine vurgu özne Aristokrat, “Artvin Yusufeli’dahi bu büyüklük baraj yapıyor. Bu ülkenin bire bir evladı kendisine oraya gittiğimde, o edisyon coğrafyada dünyanın genişlik balaban barajını bu ülkenin mühendisleri yaptı. Sizin, bu ülkenin yetiştirdiği evlatlar yaptı. Oradan ruh üretilecek, elin oğluna muhtaç kalmayacağız. Diğer taraftan gaz üretilecek, elin oğluna eksikli kalmayacağız.” görüşünü paylaştı.

“Fiskeyle yıkılmayan bire bir Türkiye tesis etmek için ceht gider eden tıpkı liderimiz var”

Altyapının sağlam yapılması ve gençlerin yetiştirilmesinin önemine dikkati calip Aristokrat, “Bize kızıyorlar ‘İstanbul Havalimanı’nı neden yaptınız’ diye niteleyerek. Burada hepinize etüt etmek isterim; ‘ Atatürk Hava Meydanı, İstanbul’un ve bu hattın, coğrafyanın havaalanı ihtiyacını karşılayabilir miydi’. Şimdi İstanbul Hava Meydanı az daha yetişemiyor. Dünyanın sunma koskocaman gelgel istasyonu haline geldi. Türkiye’nin gestalt olmasını, güçlü olmasını istemiyorlar. Bu büyüklüğünde zorluklar içerisinde bire bir taraftan milletin hizmetkarı olan, değişik taraftan da altyapısını yapıp, bir elan fiskeyle yıkılmayan bir Türkiye düşünmek amacıyla ceht harcama fail ayrımsız liderimiz var.” düşüncesini dile getirdi.

Vekil Soylu, Ukrayna- Rusya savaşında oluşturulan tahıl koridoruyla ait namına birlikte şunları kaydetti:

“Onlar bizi sevdikleri için değil, zora düştüler. Önümüzdeki şita gıdasız kalacaklar diye korktular ve ürktüler. Onun için Tayyip Erdoğan’ın liderliğinden, dünyayı avucu gibi bildiği bilgisinden istifade etmek, onu devreye sokarak Rusya’yla Ukrayna beyninde bu konudaki anlaşmazlığı çözebilmek amacıyla destek ve yardım istediler. aksi hâlde hangi bizim inancımıza, değerlerimize, geleneğimize hangi bizim anlayışımıza tahammül etmiyorlar. Hastalık? Tığ doğruları söylüyoruz. Diyoruz ki; ‘Afganistan’ı işgal ettiniz. Orayı kırdınız, yıktınız, fukaralaştırdınız. Demin üstelik oradan insanların göç etmesini temin ediyorsunuz. Pakistan’a aynısını yaptınız’. Suriye’ye yıllarca biricik sanatkâr getirirler, biricik foto verirler, ondan sonraları ‘Biz oraya yardım ediyoruz’. Hangi yardımı ediyorsunuz? Yardımı bu ermiş Türk milleti yapıyor. Kimseyi serbest bırakmıyor. Oradaki insanlara destek oluyor.”

Aristokrat, “29 Teşrinievvel 2023’ten sonra, Cumhuriyet’in ikinci asrında, Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde bu ülkeyi kimesne tutamayacak. Bugüne büyüklüğünde güvendiniz, inandınız sizi utangaç etmedik. Tayyip Erdoğan, yüzünüzü dünyanın hiçbir yerinde yere eğdirmedi, eğdirmeyecek üstelik tecrübesiyle, bilgeliğiyle, çalışkanlığıyla.” ifadesini kullandı.

AFAD Başkanı Yunus Sezer’in iki ahit evvel, iri bire bir kazançlı akse canlı Lübnan’dahi olduğunu aktaran Soylu, 0-2 yaş çocuklar için benzin talebinde bulunulduğunu söyledi.

Reisicumhur Erdoğan’ın namına, Lübnan’a besin gönderilmesi üstüne mir verdiğini dile getiren Soylu, “Tığ demincek AFAD üzerinden gönderiyoruz. Yalnız devletten değil, bilcümle sivil cemiyet örgütlerinden, ihsan veren herkesten alıyoruz. Unundan çayına büyüklüğünde, sütünden özge gıda maddelerine büyüklüğünde hepsini alıyor ve gönderiyoruz.” dedi.

Amerika’nın sonuç 3 yılda, PKK’ya ve PYD’ye 2 bilyon dolar yardımı resmi kendisine yaptığını tamlayan Aristokrat, kendilerinin nasıl aynı tezgahla karşı karşıya kaldıklarını bildiklerini, onların ise bu milleti bilmediklerini aktardı.

“Tezkereye ‘hayır’ diyenlerin lafına bakmış olsaydık orada bire bir terör koridoru oluşturacaklardı”

Çabucak bu coğrafyadan mesul olmadıklarını kaydeden Soylu, “Biz etrafımızdaki coğrafyadan de sorumluyuz. Bunu bilmenizi istiyoruz. Çünkü biz hep birlikte balaban bire bir coğrafyayız. Üzerimize sorunları yıkıp, istedikleri kabil bizle polat değnek oynamaya çalışacaklar. Buna müsaade etmeyeceğiz. Tezkereye ‘hayır’ diyenlerin lafına bakmış olsaydık, Kılıçdaroğlu’nun lafına bakmış olsaydık, Hatay’ın ötesinden Hatay’a, Gaziantep’in ötesinden Gaziantep’e, Kilis’in ötesinden Kilis’e daim havan atacaklar, ülkemizin huzurunu ve sükununu bozacaklar, orada aynı yıldırı koridoru, yıldırı devleti oluşturacaklardı.” diye niteleyerek konuştu.

“Başörtülü valimiz var, afet mi koptu”

Konuşmasında 28 Şubat dönemini hatırlatan Soylu, “Bu ülkenin anne değerlerini ötekileştirmek için ellerinden mevrut her şeyi yaptılar. İnsanların kıyafetlerine karıştılar. Hangi olacak yani? Başörtülü valimiz var, facia mi koptu? Karı generalimiz var, kıyamet mi koptu? Bu ülkenin hangi kadar şişman tıpkı zenginliği varsa hepsini benzeri araya getirebilecek anlayışı oluşturabilecek adımı atabilmek, elbette kim bizim kendi ülkemizin oluşturduğu zenginliğin sonucudur.” açıklamasında bulundu.

Dünyada, akıbet 300 yılda Batı’nın hâkim olduğunu ve bu makası bloke etmek istediklerini vurgulayan Soylu, şöyle devam etti:

“Kafamıza vurdular, ‘Bize bağımlı olmazsanız sizi namevcut ederiz’ dediler. İlk yol 21’inci asrın başından itibaren biz bu makası kapatıyoruz. Çıldırmaları bundandır. Kazançlı saldırıları, ambargoları, Türkiye’yi çamurlamak istemeleri bundandır. LGBT midir nedir, cinsiyetsizliği bu ülkenin üzerine sarkıtmak istemeleri tamamen bundandır. Garip tuhaf işleri başımıza almak istemeleri bundandır. İlk geçmiş alıştıracaklar, bilahare çoluğumuzu çocuğumuzu, ati neslimizi elimizden alacaklar.”

Terörle mücadelenin, yalnızca teröristle savaşım olmadığını vurgulayan Aristokrat, ayrımsız zamanda ülkenin herhangi bir tarafının huzuru, birlikte kalkınması ve refahının oluşturulması olduğunu dile getirdi.

Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın, yüzyıllık aynı altyapı hazırladığını belirten Soylu, yollar, üniversiteler, anaokulları, barajlar, gaz çalışmaları, İstanbul Hava Meydanı, Çanakkale Köprüsü, tüneller ve gayrı köprülerin temas birinin asırlık altyapı olduğunu kaydetti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, telefonla bağlanarak vatandaşları selamladı

Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan, Bakan Soylu’nun Ala Mahallesi’ndeki ziyareti esnasında telefonla bağlanarak, buradaki vatandaşları selamladı.

Vatandaşlara seslenen Erdoğan, “İnanıyorum kim sizler önümüzdeki seçimlerde artık Yayla Kekiği’birlikte haddinden fazla henüz farklı benzeri curcunalı getireceksiniz. Yayla Kekiği doğrusu bizim için tıpkı kale. Nedeniyle Yayla Kekiği’nin kalesinden inşallah çok elan değişik benzeri gürültülü getireceğinize inanıyorum. Cenabıhak uçurum ve yardımcımız olsun.” dedi.

Bir yurttaş, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözleri üstüne, “Bu kaleyi kimesne yıkamaz Cumhurbaşkanım.” diye seslendi.Share: