ÖNDER Ankara İmam Hatipliler Derneğinden hanende Gülşen’e reaksiyon

ÖNDER Ankara İmam Hatipliler Derneği üyeleri, şarkıcı Gülşen’in önder dil cambazı okulları ve mensuplarına müteveccih hakaret ve bühtan içeren ifadelerine reaksiyon gösterdi.

Grup yerine topluluk binası önünde gazetecilere açıklamalarda bulunan Dernek Başkanı Maksat Korkmaz, mortocu hatip okullarının geçmişten bugüne milyonlarca mektepli yetiştirdiğini söyledi.

İmam hatiplilerin herhangi bir nev ayrıştırıcı yaklaşımlardan uzak ve çirkin tavırların karşısında durduğunu, bu okulların temas kalem siyasi ve ideolojik tartışmaların dışında kalarak başarılarıyla gündemde yerini korumaya bitmeme edeceğini belirten Korkmaz şunları kaydetti:

“Gülşen isimli bire bir şahsın dinleti sırasında önder dil cambazı okullarına, bu okullarda okuyan mektepli ve öğretmenlere müteveccih bed suçlama ve iftiralarda bulunması, toplumu açık hedef ve düşmanlığa atıf etmektir. İmam hatip okullarının mensuplarına ve mezunlarına, tıpkı zamanda toplumun tamamına saygısızlıktır. İnsan ahlakına, insan olma şartlarına ve fıtratına saygısızlıktır. Biz burada bu mevzuyu savunmaya çıktık ama bu mesele ayrımsız âdemiyet meselesidir. Bu tuhaf ithamı ve iftirayı bahis konusu şahsın kendisine aynen iadeli ediyoruz. İmam hatip okullarına ve mensuplarına müteveccih bu saygısızlığından ekolojik ortam kendisini sıkı kınıyoruz. Zaman önder hatip okullarımızda okuyan kestirmece bire bir buçuk milyon öğrenciyi, bu öğrencilerin aileleri ve bu okullardan mezun olanları dikkate aldığımızda on milyona mail aynı kitleyi kötü iddialarla itham etmiş bulunuyor. Bu terbiyesizliği asla sineye çekmeyeceğimizi, ahbaplık uğrunda adisyon soracağımızı kamuoyuna haddinden fazla kesin ve bariz benzeri şekilde duyuruyoruz.”Share: