Gediz’de seyyar yüzme havuzu açılışı yapıldı

Kütahya’nın Gediz İlçesinde Bilgisizlik ve Spor Bakanlığı “Yüzme Bilmeyen Kalmasın” Projesi çerçevesinde “Seyyar Yüzme Havuzu” ve yaz spor okulları açılışı düzenlendi.

Gediz’de çocukları spora yönlendirmek üzere ücretsiz kendisine açılan Yaz Spor Okulları’nda Gediz Şehremaneti Başkanlığı vasıtasıyla ayak topu, basketbol, voleybol topları, tenis kortu tenisi raketleri, egzersiz malzemeleri, alıştırma minderi, tramplen, trombolin ve file spor malzemeleri desteği verilerek, tişört dağıtımı yapıldı.

Açılış törenine, Gediz Şehremini Aşure Ayı Akçadurak, ile protokol üyelerinin beraberinde öğrenciler ve velileri katıldı.

Gediz Belediyesi’nin seçkin yıl düzenlediği yaz spor okullarına bu yıl “Yüreğine Sporla Dokunmadık Duygusal Kalmasın” sloganı ile 1300 sportmen kaydı gerçekleşti. Basketbol 95, Taekwondo 118, Çalışım 218, Yüzme 482, Uçan Top 129, Futbol 132, Masa Tenisi 38, Badminton 62, Tenis Kortu Tenisi 26 tutmak amacıyla 1300 sporcu ya bakım veriyor.

Konu için açıklama işleyen Gediz Belediye Reisi Muharrem Akçadurak; “Okulların tatile girmesi ile alay malay çocukların, gençlerin sporla mesafelik geçirmeleri, topluma henüz ateş parçası ve metin şekilde kazandırılmaları için, İlçemizde yaz spor okulları uygulaması devam ediyor. Bugün açılışını gerçekleştirdiğimiz Bilgisizlik ve Spor Bakanlığı “Yüzme Bilmeyen Kalmasın” Projesi çerçevesinde “Portatif Yüzme Havuzu” ile vatandaşlarımızın hizmetine sunuyoruz. Zaman itibari ile yüzme branşında kayıtlarımız 800’e ulaşmış durumda. Yaz Spor Okullarına katılan sporcular, eksper antrenörler eşliğinde temas branşa bakarak değişik çevrim ve mekanda eğitimler verilmekte. Yaz spor okuluna katılan öğrencilerimiz, başıboş zamanlarını genişlik ferah şekilde değerlendirerek birçok spor dalında terbiye almış olacaklar. Yaz spor okuluna başlayan eğitmen ve öğrencilerimize başarılar diliyorum.” dedi.

Bin 300 sportmen kayıtlarının olduğunu belirten Gediz Bilgisizlik ve Spor Müdürü Muhammed Çığlık; ” 800 öğrencimiz yüzme branşı için müracaat etti. Portatif yüzme havuzu sayesinde 7’den 70’e herkesi yüzme öğretmeyi hedefliyoruz. Herkesi yüzmeye bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Yüzme havuzu açılışı sonrası Idman ve Taekwondo gösterilerinin izlendiği açılışta sporculara tören düzeni marifetiyle tişört dağıtıldı. – KÜTAHYA

Share: