Duygu ve damar hastalıklarının ve tedavisinde geçer domestik teknolojilere pahal sargı

His ve huy hastalıklarının ve tedavisinde geçer not evcil teknolojilere alçak bent

ANTALYA Antalya’da planlı Türk Ruh ve Damar Cerrahisi Derneği 17.Ulusal Kongresi’ne katılan INVAMED Başkanı Raşit Zinde, “Kalp ve damar cerrahisinde yaptığımız girişimsel işlemleri anlattığımız, domestik üreticilerimizle ve dünyanın bir nice yerinden kongreye katılan alanında eksper kişilerle birlikte, ilmî veriler ışığında his ve huy cerrahisi alanındaki güncel teknolojiler hakkında artağan artağan düşün alışverişlerinde bulunduk, yerli ve milli ürünlerimize gösterilen ilgi yoğundu” dedi.

Ruh ve Soy hastalıklarının ve tedavisinde geçer teknolojilerin tanıtıldığı ve konuşulduğu Türk Duygu ve Damar Cerrahisi Derneği 17. Millî Kongresi Antalya’da gerçekleştirildi. Belek Turizm Merkezi’ndeki bire bir otelde gerçekleşen kongreye dünyanın birçok yerinden alanında avangart adlar katılım gösterdi. Önsezi ve Yaradılış hastalıklarının ve tedavisinde kullanılan teknolojilerin tanıtıldığı ve konuşulduğu kongrede INVAMED standına bağ ağırbaşlı oldu. Türk Duygu ve Soy Cerrahisi Derneği Başkanı ve Kurultay Başkanı Prof. Dr. Ahmet Kürşat Bozkurt, Türkiye’nin dünyanın yer nazik toplantılarını yapabildiğini belirterek, bundan 2 ay önceki İstanbul’da cesim tıpkısı verit hastalıkları kongresini yaptıklarını hatırlattı.

TKDCD’nin 17. Ulusal Kongresi’ni 3 bin 300 selen insanın katılımıyla gerçekleştirdiklerini ifade eden Bozkurt, ” Ulusal şirketlerin bize bu konuda destekleri çokça balaban. Şu anda biz bulunduğumuz, bizi destekleyen firmanın ürünlerini kullanıyoruz. Onların ürünlerinin burada ayrı ayrı toplantılarda özelliklerini konuşuyoruz, özlük aramızda tartışıyoruz. Sonuç 5, 10 yılda Türkiye’deki gelişen, üretilip geliştirilen teknolojiler nedeniyle çok gür durumdayız. Çalım duyuyorum. Önümüzde artık gelişim var, önümüzde artık yol var. Bibi bizim Türkiye’de üretemediğimiz, yurtdışından getirttiğimiz, elan zaten getirtmek zorunda olduğumuz ürünler var. İşte tığ bütün bunlara rağmen daha çok çalışmalıyız, çıktı üretmeliyiz ve yeryüzü yüksek teknolojiyi Türkiye’de üretip henüz sonradan yurtdışına satmalıyız” diye konuştu.

“İlgi yoğundu”

INVAMED Başkanı Raşit Hayatiyetli, “Türkiye esenlik alanında öncü olan bire bir mutluluk. Birçok yeniliğe ve bir nice gelişime avangart olan ülkemizde üretilmeyen birçok tıbbi cihaz günümüzde çıktı ferah ferah üretilebiliyor. Alelhusus önsezi ve soy cerrahisinde yaptığımız girişimsel işlemleri anlattığımız, evcil üreticilerimizle ve dünyanın bir nice yerinden kongreye katılan alanında bilirkişi kişilerle gelişigüzel, bilimsel veriler ışığında kalp ve damar cerrahisi alanındaki aktüel teknolojiler için mübarek eli nimetli düşün alışverişlerinde bulunduğumuz eli nimetli bir kongre oldu. Yerli ve milli ürünlerimize gösterilen ilgi muazzamdı” dedi. INVAMED Umumi Heyet Üyesi Oğuz Hayatiyetli, Türk sanayisi olarak kongrede insanların kalbine dokunan, hekimlerle bir arada olmaktan öz saygı duyduklarını söyledi.

INVAMED olarak 70 ülkeye dış satım yaptıklarını kaydeden Hareketli, “Bu ihracatımız milyonlarca insana düş oluyor. Biz burada hekimlerimizin operasyon sürelerini, hastalarımızın ağırbaşlı hizmet sürelerini kısaltıyoruz. Yaptığımız yüksek teknolojilerle bu arada bu teknolojiler insanların cerrahi müdahale sonrası daha birinci sınıf dirim standartlarına ulaşmasını ve hastaneden taburcu olma sürelerini azaltmayı sağlıyor” DEDİ

Share: