Down sendromlu Yunus, okçulukta Suruç’u temsil edecek

– Down sendromlu Yunus, okçulukta Suruç’u baziçe edecek

Down sendromlu dinç okçulukta gösterdiği başarısıyla görenleri kendisine hayran bırakıyor

ŞANLIURFA – Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde işlek down sendromlu tendürüst Yunus Ateşli, okçulukta gösterdiği başarısıyla görenleri kendisine hayran bırakıyor. Yunus, hususi gereksinimli sporcuların katıldığı turnuvalarda Suruç’u kaşkariko edecek.

Suruç ilçesinde ruhlu down sendromlu 18 yaşındaki Yunus Ateşli, kavrama, aplikasyon ve zekasıyla okçuluk sporunda balaban başarı sağladı. Gelişmemiş süre önce başladığı okçulukta hedefleri bütün isabetle vuran Yunus, eğitmenlerinden birlikte birlik denli alıyor. Harran Üniversitesi Suruç Meslek Faziletkâr Okulu Öğretim Yardımcısı Serhan Güngör’ün 83 öğrencisinden biri olan Yunus, çok sevdiği okçuluk sporu antrenmanlarına vaktiyle gidip terbiye alıyor. Eğitimlerini kaçırmadan söylenenleri bir bir uygulayan Yunus, gelişmemiş sürede sağladığı muvaffakiyet zımnında hususi gereksinimli sporcuların katıldığı turnuvalarda Suruç’u künde etmeye doğruluk kazandı. Arkadaşlarıyla ahenk süresince antrenmanlarını sürdüren Yunus, kendisine bindi olan eğitmen ve arkadaşlarına teşekkürname etti.

Suruç Meslek Yüksek Okulu Öğretim Yardımcısı Serhan Güngör, Yunus’un algılama zekasının haddinden fazla gani olduğunu ve güdük sürede çok geliştiğini söyledi. Güngör, “Geleneksel okçulukta yetiştirdiğimiz 83 öğrencimiz var. Bu öğrencilerimizin tıpkısı kısmı Suruç İlçe Deneyimsizlik Müdürlüğü bünyesinde bakım alıyorlar, bir kısmı üstelik Harran Üniversitesi BESYO Vabeste Spor Salonunda eğitim alıyorlar. Öğrencilerimize alelhusus geçmiş önce yerde okçuluğu öğretiyoruz. Daha sonrasında bunu binicilikle birleştirip geleneksel ayrımsız sporumuz olan süvari okçulukla bitmeme ediyoruz. Burada amacımız uç şehirlerimizden olan Şanlıurfa’bile aynı farkındalık hazırlamak. Öğrencilerimiz arasında özel gereksinimli erat üstelik yer alıyor. Yunus onlardan aynı tanesidir. Yunus başlayalı haddinden fazla uzun süre olmadı ancak haddinden fazla hızlı bir iş gösterdi. Söylenen gelişigüzel şeyi güdük sürede algılayıp uygulayabiliyor. Onun başarısında ve bizim eğitimimizin ilerlemesinde bize haddinden fazla havari oluyor. Ayrıksı sporcularımızdan çok henüz aceleci olayları anladı ve uyguladı. Hususi gereksinimli bireylerin ek oldukları yarışmalarda tığ Yunus’u de Suruç’u temsilen göreceğiz. Gücük süre içerisinde inşallah olacak. Desteklerini tek esirgemeyen Suruç için sürekli faaliyetlerde bulunmamıza destek olan Suruç Belediyesine ve Suruç Kaymakamlığına alelhusus Kaymakamımız Kenan Aktaş’a teşekkürname ediyorum” ifadelerini kullandı.

Share: