Şanlıurfa’dan Suriye’ye 7 tır insanı müzaheret malzemesi gönderildi

Şanlıurfa’dan Suriye’deki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak amacıyla hazırlanan 7 tır insani arkalama malzemesi yola çıktı.

İHH İnsani Arkalama Vakfı Şanlıurfa Şubesi öncülüğünde, “İyilik Sevimsiz Geçirmez” sloganıyla başlatılan kış arkalama kampanyası kapsamında hayırseverlerin desteğiyle hazırlanan, giyim, battaniye, başmak, kömür, soba, oyuncak, kırtasiye ve besin malzemesi haiz tırlar, 11 April Stadyumu’nun otopark alanındaki törenle Suriye’ye uğurlandı.

Vali Salih Ayhan, törende, İslam fideist gereği mazlum ve mağdura arkalama etmenin benzeri görev olduğunu belirtti.

Şanlıurfa’nın mültecilere eş sahipliği özne illerin başında geldiğini hatırlatan Ayhan, “Hamdolsun alay malay dirilik kültürünü inancımızın gereği yaşatmaktayız. Bizler yüzbinlerce kardeşimizi burada ağırlıyoruz. Rahat bir şekilde hem da içtimai neva programlarıyla bütünleşmiş olarak yaşamlarını sürdürmekteler. Sorumlu olduğum Barış Pınarı Bölgesi’nde sosyal hayat huzurlu benzeri şekilde devam ediyor haddinden fazla şükür. Destek olan ve yardımlarda emeği geçenlere teşekkürname ediyorum.” diye niteleyerek konuştu.

Haliliye Belediye Reisi Mehmet Canpolat birlikte mağdurlara ve mazlumlara ehil çıkan bir devletin evladı olduğu için çokça mutlu olduğunu rapor etti.

İHH İnsani Müzaheret Vakfı Şanlıurfa Yazıhane Başkanı Behçet Atilla ise “Kampanyamız devam ediyor. Beklentimiz bu kış arkalama kampanyamıza destekler devam etsin. Buradan dünyanın gelişigüzel yerindeki tüm mazlumların yanında olduğumuzu ve katiyen serbest bırakmayacağımızı benzeri öğün elan haykırıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Share: