Döşemealtı Belediyesi, Zelzele Bölgesi Osmaniye’de Hasar Tespit Çalışması Yapıyor

Döşemealtı Belediyesi’nde memur inşaat mühendisi, makine mühendisi ve ruh teknikerlerinden oluşan aynı takım, Osmaniye’dahi depremden etkilenen binalarda hasar tayin çalışmalarına başladı.

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinin arkası sıra harekete güzeşte Döşemealtı Belediyesi, öncelikli olarak kriz masası oluşturdu. Döşemealtı Şehremini Turgay Taze ve kurmayları başlattıkları arkalama kampanyasını bodur sürede ilçeye duyurdu. Uray, bölgeye aksiyon makinesi ve personel desteği bile sağladı. Yardımların bire bir kısmı sarsıntı bölgesine gönderilirken, deprem bölgesinden Antalya’ya mevrut afetzedelere ise destekler sürüyor.

Depremlerden etkilenen illerden olan Osmaniye’de gerileme tahammül çalışmaları sürerken benzeri yandan üstelik hasarlı binaların tespitine devam ediliyor. AFAD Başkanlığı koordinesinde Kasaba, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nca hesaplı çalışmalarda uray ekipleri da deli dolu görev alıyor. Ayrımsız inşaat, bire bir araba mühendisi ve bir neşelilik teknikerinden oluşan Döşemealtı Belediyesi ekibi, Osmaniye Toprakkale İlçesi Dağıstan Mahallesi’nde 416 binada hasar tespit çalışmasını tamamladı.

Share: