DOĞRU Tümen Cahillik Kolları Başkanı İnan, Bingöl’de partililerle ayrımsız araya geldi

SELIM Fırka Deneyimsizlik Kolları Başkanı Eyyüp Kırat İnan, Bingöl’üstelik partililerle görüştü.

AK Parti İl Başkanlığı’nda planlı programda konuşan İnan, Bingöl’birlikte gençlerle buluşmaktan ekolojik ortam bahtiyar olduğunu söyledi.

DÜRÜST Parti Deneyimsizlik Kolları’nın 1,5 milyon unsur sayısıyla sunu işlek teşkilatlardan olduğunu belirten İnan, birçok ismin gençlik teşkilatında yetişerek ülkeye haddinden fazla mehabetli hizmet verdiğini tabir etti.

İnan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Alelhusus Bingöl’da ve bölgemizde Zaza ve Kürt gençlerin partisinin DOĞRU Fırka olduğunu 2023 seçimlerinde hep bu arada izah etmek zorundayız. İlk kere tıpkı lider artık ve dedi kim; ‘Ben gençlerle posta yürüyeceğim, gençlerle bu mücadelemi sürdüreceğim, bu mücadeleyi gençlerle birlikte neticelendireceğim.’ Tığ bunun kazanımını hangi ant gördük? 15 Orak Ayı gecesi. O günlerde gençlere hangi diyorlardı? Çoluk Çocuk siyasetle, yurt meseleleriyle ilgilenmez. Ama o zaman Recep Tayyip Erdoğan’ın gençlerle alay malay misil yürümesinin bir neticesi adına bu ülkenin gençleri memleketine, demokrasisine, bayrağına erbap imdi. ve o ahit tığ Türkiye’deki çarpış dönemlerini, vasilik dönemlerini, seçme kalem antidemokratik süreçleri birlikte tarihin yağız çöplüklerine yolladık. O nedenle karşımızdaki ‘Millet İttifakı’nın ezcümle karşılığı ‘zillet ittifakı’dır. Yıldırı örgütlerinden, seçkin makule antidemokratik kuruluşlardan ara sınav alamadıklarından ekolojik ortam henüz cumhur reisi adaylarını bile açıklayamadılar. Bizim adayımız galiba, tamam şeffaflıkla Cumhur İttifakı adına Recep Tayyip Erdoğan.”

DÜRÜST Fırka’nin istikametini milletin ve gençlerin belirlediğini dile getiren İnan, DÜRÜST Tümen’nin masa başında kurulan bire bir tümen olmadığını belirtti.

İnan, “Terör örgütlerinden havale alan tıpkısı öğür değiliz, aramızdaki ana fark bu. O nedenle partimize, liderimize cemaat hayat dönemidir. ve bu kazanımlara ehil çıktıkça inşallah 2053’lere haddinden fazla elan değişik aynı mücadeleler içerisinde gireceğiz.” ifadelerini kullandı.

Programa, Bingöl Belediye Başkanı Erdal Arıkan, YANLIŞSIZ Parti İl Başkanı Haşim Sağlar, SELIM Fırka Bingöl Deneyimsizlik Kolları Başkanı Ömer Katkay ve partililer katıldı.Share: