BK Basketbol, yıpranmamış şampiyonluklar amacıyla Espor’a aşama atıyor

Geçtiğimiz mevsim FIBA Europe Cup’ı kazanarak Türkiye’ye erkek basket branşındaki yedinci Avrupa kupasını getiren Bahçeşehir Koleji Spor Kulübü, faaliyetlerini espor alanına de taşıyor.

Bu sezon FIBA Basketbol Şampiyonlar Ligi ve Türkiye Sigorta Basket Süper Ligi’nde savaşım fail Bahçeşehir Koleji Basketbol Takımı, parkelerdeki başarısını mevhum dünyaya taşıyor. 2022-23 sezonundan itibaren NBA 2K oyunuyla Türkiye Espor Basket Ligi’nde düzlük algı olan Bahçeşehir Koleji Spor Kulübü’nde Başkan Hüseyin Yücel, bu hamlenin kendilerini heyecanlandırdığını söyleyerek, “Espor sektörü serencam yıllardaki yükselişini pandemi sonrasında bile hızlandırarak bitmeme ettirdi. 2025 yılı için 1.87 bilyon Dolar alışveriş değerine ve 600 milyon kişinin üzerinde takipçi kitlesine topluluk olması muhtemel bu kol, gençlerin ikbal ettiği aynı alan. Imdi onlarca oyunun, oyuncunun ve platformun olduğu, başlı başına tıpkısı fasıl haline geldi. Nakız hakeza olunca, biz dahi hele kişi öğrencilerimizden mevrut kalan mektepli denk vermek namına böyle tıpkı girişimde bulunmanın zamanı geldiğini düşündük. Tabii bu yükselişi ve gelişimi teknolojiden mutlak oranlamak kabil değil. Esporun bugünün olduğu büyüklüğünde yarının bile meselesi olduğuna inandık ve temas alanda olduğu üzere burada birlikte adımlarımızı yarınlar için atmayı kendimize uhde gördük. Bu yeni adımın hem kulübümüze hem bile Türk espor camiasına okşayıcı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Bahçeşehir Esports; Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş, Trabzon, Regnum Carya, İstanul Wild Cats ve Team Auora espor takımlarının üstelik vadi aldığı NBA 2K oyununda, Türkiye Espor Basketbol Ligi’nde (TEBL) yarışını sürdürecek. 6 Kasım’üstelik başlayarak 8 hafta devam edecek ligi ilk dört tam bütünleyen takımlar ortada yaşanacak olan play-off mücadelesinden sonraları ise Türkiye şampiyonu unvanı sahibini bulacak.

Bu sezon üzere topluluk çalışmalarını online adına sürdüren Bahçeşehir Esports, 4’ü ecnebi olmak için 8 kişilik oyuncu kadrosu ile lige katıldı. Maharet kadroya mülhak yerine, kulüp yerine espor branş yöneticisi namına Seçkin Topaloğlu fariza yapacak.

Gelişigüzel Topaloğlu, konuyla ilişik, “Espor sektörünün dünyada ince yıllardır geliştirmeye çalıştığı enfrastrüktür modeli ve güre atletlerden oluşan esporun eğitim bilimi ile ilişkisi üstüne 5 yıldır Bahçeşehir Üniversitesi bünyesinde oluşturduğumuz vukuf-birikimimizi, Bahçeşehir Koleji Spor Kulübü altında Bahçeşehir Esports adı ile hevesli arenada bile bitmeme ettireceğiz. İlk etapta NBA 2K ile başlattığımız branşımızı ilerleyici dönemlerde değişik konsol oyunları ile, sonraki aşamada ise değişik ortam ve türde oyunlar ile geliştirmeyi planlıyoruz. Alelhusus eğitim süreçlerini destekleyecek ve öğrencilerimizin bando çalışması, analitik düşünme ve sorun hal gibi yetkinlikler kazanabileceği baziçe ve baziçe türlerinde takımlaşmamız devam edecektir. Spor kulübümüzün erbap olduğu akla yatkın enfrastrüktür ile sürdürülebilir başarı kültürünü espor branşımızda dahi bitmeme yol açmak hedefindeyiz” cümlelerine vadi verdi. – İSTANBUL

Share: