Binali Saika, Karaburun’daki Bilgili ve Savcının Urfa’ya Sürülmesi Olayı ile Gündeme Mevrut MHP İlçe Başkanını Konuşma Etti

AKP Umumi Başkanvekili Binali Yıldırım, benzeri müddet geçmiş adliyede çıkardığı olay zımnında gözaltına alınan, sonrasında hakkında tutuklama kararı veren bilgili ve müddeiumumi eşinin Şanlıurfa’de görevlendirilmesiyle gündeme mevrut MHP Karaburun İlçe Başkanı Erkan Özen’i musahabe etti. Sebep, “Topluluk İttifakı yerine, zinde ve şişman Türkiye için çalışıyor, 2023’e güvenli adımlarla ilerliyoruz” dedi.

AKP Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, İzmir temasları kapsamında Karaburun’u görüşme etti. Beraberindeki AKP İzmir İl Başkanı Kerem Mehabetli Sürekli, MHP İzmir İl Başkanı Veysel Mecnunca ve AKP İzmir Saylav Mahmut Atilla Kaya ile alay malay MHP Karaburun İlçe Teşkilatı’na mevrut Yıldırım’ı MHP İlçe Başkanı Erkan Ilgi ve partililer karşıladı.

Saika, bire bir müddet ilk adliyede karıştığı kavga dolayısıyla gözaltına alınan, sonrasında hakkında tutuklama kararı veren Karaburun Esas Ceza Mahkemesi hakimi Cansu Müessis Yılmayan ve eşi Karaburun Cumhuriyet Altını Savcısı Muhammet Miraç Yılmaz’ın geceleyin yarısı kararnamesiyle Şanlıurfa Siverek’e sürülmesi olayı ile gündeme gelen MHP Karaburun İlçe Başkanı Erkan Dikkat’in makamına çıktı.

MHP İlçe Başkanı Özen’in makamına oturan ve birlikte andırma veren Binali Yıldırım, fotoğrafları bile içtimai iletişim araçları hesabından paylaştı. Sebep, o fotoğrafların altına, “MHP Karaburun İlçe Başkanlığı’ndayız. Teşkilat mensuplarına teşekkürname ediyor, çalışmalarında kolaylıklar diliyorum. Halk İttifakı namına, cıvıl cıvıl ve iri Türkiye üzere çalışıyor, 2023’e güvenli adımlarla ilerliyoruz” notunu düştü.

MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin bile dikkat çekici bu ziyarete ilişik fotoğrafları sosyal medya hesabından paylaşarak, 28. Gün Sedir Başkanımız Binali Sebep, AK Öğür İl Başkanımız Soyluluk Yüce Sürekli ve İzmir Milletvekilimiz Mahmut Atilla Kaya, Karaburun İlçe Teşkilatımızı konuşma etti. Nazik ziyaretleri amacıyla kendilerine teşekkür ederim” dedi.

NE OLMUŞTU?

Güzeşte 1 Eylül’de Karaburun Adliyesi’ndeki Meryem K. ve Sinan K. arasındaki boşanma davasında hâller çıkmıştı. Sinan K.’ya destek için adliyeye gelen MHP İlçe Başkanı Erkan Dikkat ile yanındakilerin Meryem K. ile çocuklarına saldırdığı, şahit Mehmet Civan’ı çarpma ettikleri iddia edilmişti.

Olaylar sonrası gözaltına alınan MHP İlçe Başkanı Erkan Özen ve yanındakiler, Cumhuriyet Savcısı Muhammet Miraç Yılmayan vasıtasıyla tutuklamaya irsal edilmişti. Şüpheliler tutuklanmıştı. Sanık avukatlarının tutukluluğa itirazını değerlendiren bilge Cansu Kurucu Yılmayan ise itirazı reddetmişti.

Bu gelişmelerin peşi sıra, müddeiumumi Muhammet Miraç Yılmayan ve eşi hakimi Cansu Kurucu Yılmayan’ın tıpkı geceyarısı kararnamesiyle Karaburun’dan Şanlıurfa Siverek’e atandıkları ortaya çıkmıştı. MHP’li Dikkat da devrisi dolaşma boşaltma edilmişti.

Savcı ve bilgili eşinin Karaburun’bile daha biraz ay evvel görevlendirilmelerine rağmen, fenomen sonrası Siverek’e tayin edilmeleri balaban aksülamel çekmişti. CHP’li İzmir Milletvekilleri, hazırladıkları istifham önergeleri ile konuyu TBMM gündemine taşımıştı.

Share: