Bilecik’e Dudak ve Diş Sağlığı Aplikasyon ve Araştırma Merkezi kurulacak

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi bünyesinde Kavşak ve Diş Sağlığı Uygulama ve Araştırı Merkezi kurulacağı bildirildi.

Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şükrü Beydemir, gazetecilere yaptığı açıklamada, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanlığınca Ağız ve Diş Sağlığı Uygulama ve Araştırma Merkezinin kurulmasının uygun görüldüğünü duyurdu.

Kurulacak merkezde, uç ve diş sağlığı ile ait fakültede, enstitü ve yüksekokulların lisans, lisansüstü, doktora ve eksperlik öğrencilerine uygulamalı yetişek ve tedrisat imkan sağlayacağını nâkil Rektör Beydemir, şunları kaydetti:

“Amacımız, munsap ve diş sağlığı eğitiminin bütün alanlarında birikim nail esenlik personeli eklemek, tedrisat elemanları ile öğrencilere ilmî araştırı etme koşullarını hazırlayarak onların kendilerini geliştirmelerine ve bilime katkılarını seçmek. Çağın gereklilikleri doğrultusunda gerekseme ve beklentilere uygun, sayrı haklarına saygılı, kaliteli ve çağdaş ayrımsız canlandırma ve tedavi hizmeti sunmaktır. diş hekimi ve eksper dişçi yetiştirilmesine ulama sağlamak gibi başlıca çalışmaların yanında toplumun munsap ve diş sağlığı konusundaki bilgelik, çizgi ve eksikliklerini tespit edilerek, bunların giderilmesine yönelik projeler geliştirilecek. Üniversitemizin gün günden büyümesi ve gelişmesi hesabına yaptığımız çalışmaların müspet sonuçları bizleri fazlasıyla kıvançlı etmektedir. Kuracağımız Ağız ve Diş Sağlığı Uygulama ve Araştırı Merkezi yalnızca üniversitemizdeki terbiye tedrisat faaliyetlerine değil, ilimiz ve bölgemizdeki esenlik çalışmalarına bile destek ve imkân hazırlayacaktır.”

Share: