AKUT Şişman Taarruz şehitlerini yabancı etti

IVEĞEN Arama Kurtarma Derneği, değme yıl olduğu üzere 30 Ağustos Büyük Hücum’un 100. Yılında üstelik Galibiyet Yolu’nu yaya Kocatepe’ye daha çok. Türkiye’nin farklı illerinden gelen kestirmece 100 fahri, Afyonkarahisar Dinlenme Kampı Karavan Merkezi’nde çadırlarda konaklarken tesislere kül gömlek verdi.

Türkiye’nin kontrol kurtarma üstüne geçmiş sivil dernek olan AKUT Arama Istirdat Derneği, 100. Yılı’nda Utku Yürüyüşü etkinliği düzenledi. AKUT’un Bursa, Giresun, Kocaeli, Eskişehir, Ankara, İstanbul, İzmir, Yarımada, Alanya ve Afyon ekiplerinden 93 gönüllünün katılımı ile gerçekleştirilen ‘Zafer Yürüyüşü’ etkinliği, Şuhut Nazik Taarruz Karargah Gezisi ile başlayıp Dumlupınar Şehitliği’nin ziyaretiyle sonuç buldu. Iri Taarruz’un gerçekleştirildiği alandaki şehitlikleri ziyaret eden IVEĞEN Ekibi, Afyonkarahisar’daki etkinliği boyunca Afyon Motorsporları Merkezi’nde oluşturulan dinlenme kampı ve karavan alanında konakladı.

Alanın doğa ve kamp amacıyla ülküsel ayrımsız şekilde hazırlandığını belirten AKUT Yönetim Kurulu Üyesi ve Umumi Sekreteri Mustafa Aygün, milli hafızanın geleceğe taşınması üzere Yengi Yürüyüşü organizasyonunu önemsediklerini belirtti. Aygün, “tığ seçkin yıl vatanımız için savaşım fail özellikle Gazi Mustafa Kemal Atatürk koyulmak amacıyla onların yaşadığı günleri daim olmak ve eskimemiş gönüllülerimizi bunu söylemek amacıyla buradayız. 30 ekibimizler birlikte arama istirdat üzerine devletimizi yüklenmek için layenkati etkin tıpkı derneğiz” diye konuştu.

IVEĞEN üyeleri konaklamanın arkası sıra Kocatepe’ye çıkarak şehitliklikleri ziyaret yazar, dua okudu.

IVEĞEN, kurulduğu 1996 yılından bu yana gerçekleştirdiği 4 bin 388 operasyonda 3 bin 251 insanın hayatını kurtarırken, bin 709 hayvanın üstelik dirilik döndürülmesine yardım sağladı. – AFYONKARAHİSAR

Share: