Derince’de deniz hamamı voleybolu rüzgarı esti

Kocaeli’üstelik Kumlu Voleybolu Turnuvası fırtınası esti. 86 takımın katıldığı ve 105 maçın oynandığı turnuvada 5 farklı kategorinin şampiyonu belli oldu. Böke olan takımlara ödülleri arz edildi.

Derince Belediyesi ve Derince Uray spor ortaklığında düzenlenen Deniz Hamamı Voleybolu Turnuvası, Derince 60 Evler Harikalar Sahili’nde yapıldı. 5 kategoride 3 güne yayılan turnuva, bugün bitiş maçlarının oynanmasıyla serencam buldu. Vatandaşların da okkalı deste gösterdiği turnuvaya 86 takım iştirak sağladı. Bitiş etabı ile birlikte 3 günde mecmu 105 karşılaşma oynandı. Turnuva böylelikle planlı seremonide kategorilerinde şampiyon olan takımlara 500 TL, ikincilere 300 TL ve üçüncü takımlara ise 200 TL bergüzar verildi. Minikler Katışık kategorisinde 08 Fatih, Yoz Kızlar kategorisinde Team Azse, Büyük-Zinde Kızlar kategorisinde Şirinler, Erkekler Yaş Grubu Başıboş kategorisinde Alp-Eren ve Karma Gruplar kategorisinde dahi Güre Nikomedya ipi göğüsleyen takımlar oldu.

“Gençler bizim gözümüzün nuru”

Organizasyonu gençler üzere yeniden düzenleyeceklerini tamlayan Derince Belediye Reisi Anlaklı Aygün, “Gençler bizim gözümüzün nuru. Sizler ülkemizin geleceğisiniz. Önceliğimiz olan yavrularımız üzere toyluk ve spor merkezleri oluşturduk. Bu merkezlerde eğitimden spora bir nice branşta hizmetlerimiz bitmeme ediyor. Ayrıca kül mahallelerimizde spor alanları inşa ettik. Gençlerimizi spora isteklendirmek üzere bile bu organizasyonları düzenliyoruz. Sizlerin bu rütbe bağ göstermesi bizleri de mutlu ediyor. Allah’ın izniyle Plaj Voleybolu Turnuvası’nı sizler için tekrarlayacağız” dedi.

“86 topluluk katıldı, 105 maç oynandı”

Turnuvanın organizatörleri beyninde saha düz Derincespor Okulları ve Spor Koordinatörü Mehmet Subaş, “Derince’bile ilk kez planlı bu turnuva gayet mebzul gidiyor. Ferasetsiz transformasyon adına gür sinyaller alıyoruz. Derince halkımızın değme zamanki kadar yer iyisine müstahak olduğunu düşünüyoruz. Bu konuda bile ferah işlemler yaptığımızı düşünüyoruz. Derince Uray Başkanımız Zeki Aygün’ün ve Spordan Mesul Şehremini Yardımcısı Eksiksizlik Bayraktar Bey’in destekleriyle planlı turnuvada zaman bitiş maçlarını oynatıyoruz. Toplamda 86 mızıka katıldı ve 105 pare karşılaşma oynandı. İlk üç takıma ödüllerimiz olacak. İnşallah önümüzdeki sene üstüne koyarak bunu anadan görme ağıl ifham etmek istiyoruz” diye niteleyerek konuştu. – KOCAELİShare: