Başiskele Yaz Okulları’ndan coşkulu kapanış

Başiskele Belediyesi eliyle çocuklara ve gençlere müteveccih planlı 2022 Başiskele Yaz Okulları ziyafet havasında kapandı.

Başiskele Belediyesi, Başiskele Yaz Okulları kapanış programını yavaş katılımla Başiskele Sahili’nde gerçekleştirdi. Cumartesi haset gerçekleştirilen programa Başiskele Şehremini Yasin Özlü başta kalkışmak için yüzlerce çocuk ve tendürüst aileleriyle birlikte katıldı. Şölen ve curcuna havasında gerçekleşen programda kollar ve gençler etkinlik alanında gönüllerince eğlenme imkanı buldu. Füru, alanda kurulan şişme bala oyun parklarında oyunlar oynadı, Başiskele Yavru Üniversitesi atölyelerinde ebru sanatını deneyimledi, deney ve robotik kodlama atölyelerinde sevinçli vakitler geçirdi. Ayrıca GençBüs Işlek Gençlik Merkezi’ni üstelik müzakere eden torunlar, satranç oynadı.

Başiskele Belediyesi’nin yaz tatili boyunca spor okullarında terbiye gören geleceğin sporcuları programda türlü gösteriler yaptı. Geçmiş minik cimnastikçiler hünerlerini sergiledi. Arkası Sıra ağababa sporu güreşte eğitim alan çocuk ve çoluk çocuk sahneye çıkarak kalabalığı coşturdu. Başiskele Belediyesi’nin Yaz Spor Okulları’nın sunma gözde sporlarından besili güreşlerinde dahi geleceğin başpehlivanları güreşin tam oyunlarından örnekler sergiledi. Geleceğin sporcularının muhteşem gösterileri izleyicilerden nazik alkış topladı.

“Gençlerimize yatırım yapmayı asla bırakmayız”

Programda mütekellim Başiskele Şehremini Yasin Özlü, “Başiskele Belediyesi yerine geleceği hazinesi çocuklarımıza ve gençlerimize çok ehemmiyet veriyoruz. Tığ icabında bire bir kilometre daha bir iki el çalışması yaparız. Amma gençlerimize katiyen envestisman yapmayı bırakmayız. Zira yapılan seçme bakım sizinle fena hâlde. Bizler vatanına ve milletine sınırlanmış, aktif, zeki ve ahlaklı, toplumumuza müfit alabalık cahillik amacıyla uzunlamasına çalışmaya bitmeme edeceğiz” dedi.

Başkan Yasin Özlü, konuşmasının peşi sıra Başiskele Yaz Okulları’na paydaşlık göstererek başarıyla tamamlayan öğrencilerin sertifikalarını takdim etti.

Sahil müzikle coştu

Başiskele Yaz Spor Okulları kapanış programında sevilen rap şarkıcısı Haberci Aydemir ve Başiskele Enstrüman Okulları eğitimcileri Bukte Saatcı, Fırat Bulunmaz Bilgin ve Furkan Kayaoğlu dinleti verdi. Konsere mevrut vatandaşlar doyasıya eğlenirken, şarkılara bilcümle tıpkı ağızdan zevcelik etti. – KOCAELİ

Share: