Yer, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Gelgel, Kastamonu’daki kura çekimine video konferansla katıldı Açıklaması

Kasaba, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanı Tasavvur Çekicilik, “Daha aynı yıl birlikte dolmadan 220 dolaşma kabil haddinden fazla kısa ayrımsız sürede Bozkurt ilçemizde 2 üretimlik ile 52 iş yeri, Abana ilçemizde ise 40 aksiyon uygun olmak üzere toplamda 2 üretimevi, 92 hisse senedi yerimizi tamamladık.” ifadelerini kullandı.

Çekicilik, geçen yıl Kastamonu’üstelik meydana mevrut sel felaketinde mağduriyet yaşayanlar üzere Bozkurt ve Abana ilçelerinde değişik planlı ad çekme çekilişi törenlerine, videoteyp konferans yöntemiyle katıldı.

Abana ve Bozkurt’ta meydana mevrut selde dükkanların, hareket yerlerinin ve sanayi alanlarının balaban engel gördüğünü anımsatan Çekicilik, pespaye uran inşaatları ile enfrastrüktür ve mekân düzenlemesi projelerini 1 Ekim 2021’üstelik başlattıklarını belirtti.

Yapı İşleri Umumi Müdürlüğü yoluyla, düz tesliminin önceki anından itibaren iri ve canlı aynı düzentileme yürüttüklerini anlatan Gelgel, şöyle devam etti:

“Daha bir sene birlikte dolmadan 220 ahit üzere çokça gücük bir sürede Bozkurt ilçemizde 2 fabrika ile 52 iş yeri, Abana ilçemizde ise 40 aksiyon sığmak amacıyla toplanmış 2 üretimlik, 92 aksiyon yerimizi tamamladık. Deminden çatlak bu endüstri sitelerimizin kura çekiminde ve tesliminde. Konutlarımızı de girişim aşama teslim edeceğiz. Kastamonu Bozkurt, Sinop Ayancık ve Bartın’dahi afetzede vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına yanıt verecek nitelikte dimdik ve sakıncasız 1196 konutumuzun ve köy evlerimizin inşası çıktı tamamlanıyor.”

Kastamonu ve bölgesindeki gelişmeleri çokça yakından takip ettiklerini üstelik belirten Gelgel, “Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, sabah akşam sizlerin yanı sıra olacağız. Sanayi sitemizin, aksiyon yerlerimizin Bozkurt’a, Abana’ya, Kastamonu’ya, doğruluk sahibi esnaf kardeşlerimize ve ailelerine artımlı kazançlar sağlamasını irade ediyorum.” dedi.Share: