YARDIM TRENİ PAKİSTAN İÇİN YOLA ÇIKTI

KOCAELİ’nin Kartepe ilçesinde mevcut Köseköy Şimendifer Lojistik Merkezi’nden, Pakistan’bile selden etkilenen bölgelere gezmek amacıyla kısaca 26 bin koli besin ve saffet malzemesi aylı katar yola daha çok.

Kocaeli Valiliği İl Kıyamet ve Evgin Nitelik Müdürlüğü (AFAD) Başkanlığı koordinasyonunda Pakistan’da selden etkilenen bölgelere çıkmak amacıyla gıda ve saffet malzemelerinin aylı olduğu şimendifer yola imdi. Marmara bölgesinde mevcut 12 ilden 55 bin skor gıda kolisi ve 7 bin adet saflık kolisi hazırlandı. Zaman içerisinde besin ve hijyen ürünleri kâin yaklaşık 26 bin paket trene yüklenmesinin arkası sıra yola çıktı. Ayrıksı mütezayit müzaheret paketleri bile trenlere yüklenerek gönderilecek.

Pakistan’ın çok büyük aynı felaketle karşı karşıya olduğunu belirten Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, “Öncelikle arkadaş, ahi Pakistan halkına geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Türkiye Cumhuriyeti Devleti adına arzu coğrafyamıza kardeşlerimize sahip çıkmaya devam ediyoruz. Pakistan’de bizim ağırlık zamanımızda yanımızda olmuştur. Çokça iri bir felaketle karış karşıya kaldı Pakistanlı kardeşlerimiz. Türkiye Cumhuriyeti kendisine temas antlaşma olduğu kabilinden ağırlık zarfında olan kim olursa olsun yanlarında oluyoruz. 55 bini besin paketi ve yaklaşık 7 bin kadar de temizlik kalkmak üzere paketler hazırlandı. Zaman itibariyle trenimiz amade. 26 bine mail paketimizi buradan göndereceğiz. Başka kalanları dahi eksantrik trenlerle göndereceğiz.” dedi.Share: