Trabzon’da Türkiye-Macaristan dostluk maçı oynandı

UEFA Avrupa Ligi H Grubu altıncı ve akıbet haftasında Trabzonspor ile ??????? Ferencvaros’un karşılaşacağı maç öncesinde, Trabzon Büyükşehir Belediyesi ile Macaristan’ın Ankara Büyükelçiliği ayak topu takımları dostluk maçı yaptı.

Her iki ülkenin temsilcileri, Bahçecik Mahallesi’nde aynı halı sahada Türkiye-Macaristan dostluğunu çoğaltmak üzere karşı karşıya geldi.

Macaristan’ın Ankara Büyükelçisi Viktor Matis’in rakip kalede vadi aldığı dostluk maçında, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Gaye Zorluoğlu, Trabzon Büyükşehir Uray Komutan Vekili Atilla Ataman, Ortahisar Belediye Reisi Ahmet Sağlam Zihayat, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Bağımsız Esmer ve Trabzon Büyükşehir Belediyesi Vukuf İşleri Müdürü Maksat Öztürk, AK Öğür İl Başkanı Sezgin Mumcu, MHP İl Başkanı Bekir Sıtkı Tarım, Trabzon Tecim ve Sanayi Odası Başkanı Erkut Çelebi dahi dalan giydi.

Macaristan takımının 6-4’lük galibiyetiyle sonuçlanan karşılaşma sonunda, Büyükşehir Belediye Reisi Zorluoğlu marifetiyle Büyükelçi Matis’e onurluk verildi.

Share: