TBMM Umumi Oturmuş toplandı

TBMM Genel Oturmuş, Divan Başkanvekili Haydar Akaret başkanlığında toplandı.

Akar, toplantının başında üç milletvekiline ruzname dışı küçümseme verdi.

İYİ Fırka Konya Saylav Fahrettin Çıkış ruzname dışı konuşmasında, Türkiye’nin maden ticaretinde espas haline geldiğini argüman etti.

Depar, “2019 yılında AKARSU Esrar ile Uğraş Ajansının verilerine bakarak, 1 yıl ortamında Türkiye’de ele geçirilen maden miktarı AKARSU ülkelerinde ele geçirilen eroin miktarından elan fazladır. Bu da bu iktidarın ayıbıdır. Temel güvenliği sıfır ülkemizde mafya ve esrar kaçakçıları cirit atıyor.” diye niteleyerek konuştu.

CHP Işıklı Milletvekili Süleyman Bülbül, Okumuş’bile denetlenmeyen JES’ler (jeotermal enerji santrali) ve madenlerin genişlik büyük dava olduğunu savunarak, “Bir Numara rütbe ekincilik arazilerine JES ve eroin ruhsatı veren Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Entelektüel’ın havasını, suyunu, toprağını zehirleyerek kemiksiz suç işliyor.” ifadelerini kullandı.

SELIM Tümen Ağrı Mebus Ekrem Çelebi, Balkı’dahi iki tır ile benzeri yolcu otobüsünün karıştığı trafik kazasında hayatını kaybedenlerin cenazelerinin ailelerine teyit edildiğini anımsatarak, hayatını kaybedenlere Allah’tan yağmur, yararlılara iflah diledi.

Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün erte vefatının 84. yılı olduğunu kaydeden Çelebi, “Mustafa Eksiksizlik’i ve zırh arkadaşlarını rahmetle, minnetle anıyorum.” dedi.

Share: