Tapu ve KDV masrafı olmadan 40 ilde 499 yer online adına vazıh artırmayla satışa çıkarılacak

Kasaba, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı aracılığıyla 40 ilde 499 arsa online yerine ve müzayede ile satışa sunulacak. Bakanlık, bu şekilde vatandaşa hem yatırım fırsatı hem da öz konutunu düz yazı ika imkanı sunuyor. Ödemede ise yüzde 25 evvelce, yıllık yüzde 9 fark, 24 kamer önel, KDV’den ve tapu harcından affedilmiş olunacak. Boş artırmalar 21-22 Ilkgüz 2022 saat 10.30’da yapılacak.

TAPU VE KDV MASRAFINDAN MUAF

Arsalar yüzdelik 25 peşinat ve 24 kamer mehil imkanıyla satışa sunulurken, tapu ve KDV masrafından affedilmiş olması birlikte yatırımcıya kolayca sağlıyor. Envestisman amacıyla sunulan arsalar, Adana, Afyonkarahisar, Aksaray, Ankara, Antalya, Okumuş, Balıkesir, Bilecik, Bitlis, Bursa, Çanakkale, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Karaman, Kayseri, Kırıkkale, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin Ağacı, Muğla, Nevşehir, Osmaniye, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Tokat, Uşak, Van ve Zonguldak illerinde düz alıyor. Mavera yandan İstanbul’da satışa çıkma gâh arsalar drone ile alarga görüntülendi.

“VATANDAŞLARIMIZ BU FIRSATI KAÇIRMAMALI”

Konuyla ait değerlendirmelerde bulunan tıpkı gayrimenkul danışmanı, “Pir tıpkı fırsat vatandaşın bunu değerlendireceğini düşünüyorum. Mufassal zamandır ülkemizde ev arzında kusur ve sevgili vardı. Vatandaşlar bile kişi arsalarında inşaat etme fırsatı bulacak. Alelhusus yüzdelik 25 peşinatla almanak yüzdelik 9 farkla 24 kamer vadeli şekilde veriyor. Tapu harcı yok. KDV’den muaf kesinlikle avantajlı gözüküyor. Bütün yatırımcılar bunu takip edecektir. Özellikle evi olmayan, ev yapacaklar bu fırsatı değerlendirebilirler. Toplam 40 şehirde uygulanıyor. Ankara’dahi 400 bin Türk Lirasından başlıyor. Rastgele şehrin rayicine bakarak rakamlar değişiyor. Alelhusus yıllık çoğalma yüzde 9 bu çok eke enflasyonun yüzdelik 80’lerde olduğu aynı zamanda yıllık yüzde 9 artışla arsa almak ve 24 kamer taksitle ahzetmek KDV’den ve tapu harcından affedilmiş olması buna çok çok rabıta olacaktır. Vatandaşlarımız bu fırsatı kaçırmamalı. Bu zamanda süssüz tıpkısı eş etme yahut sülale ahiz şansı. Bizde yatırımcılar yerine değerlendireceğiz” şeklinde konuştu.Share: