Sivas bin personel ve 500 araçla kışa amade

Sivas bin personel ve 500 araçla kışa hazır

SİVAS – Sivas Valisi Dr. Yılmayan Balkır, Karayolları 16. Toprak Müdürlüğü ile İl Özel İdaresi Makine İkmal Müdürlüğünü mülakat ederek, doğru şita mevsimi öncesi yapılan hazırlıkları durumunda denetledi.

Kentte görülebilecek bunaltıcı kar yağışları, buzlanma ve külot olayları öncesinde aktif ve hızlı defa alabilmek amacıyla ilişik amme, çalım ve kuruluşları görüşme fail Vali Yılmaz Parıltı, Karayolları 16. Nahiye Müdürlüğü 161. Yazıhane Şefliği ile İl Hususi İdaresi Araba İkmal Bakım ve Onarım Müdürlüğündeki çalışmaları yerinde inceledi. Karayolları 16. Nahiye Müdürü Mustafa Horuz’dan yapılan icraat üzerine hikmet düzlük Ilbay Parıltı, sahada görev matlup karla uğraş ekiplerine da kolaylıklar diledi. Sivas’ın çok degaje benzeri coğrafyaya topluluk olduğunu vurgulayan Vali Şimşek, “Bu kar yağışları öncesi amme alım ve kuruluşlarımızı yani kar mücadelesinde görev matlup amme alım ve kuruluşlarımızı müzakere ediyoruz. İlk yerine üstelik Karayolları Nahiye Müdürlüğümüzle başladık. Sizlere başarılar diliyoruz, kolaylıklar diliyoruz. Hem da bu hazırlıkları yerinde görmüş oluyoruz. Gene bildiğiniz için İlimiz serbest tıpkı coğrafyaya eş. Karye yollarında karışma kestirmece 11 bin kilometrelik aynı öğün ağımız var. Gene bildiğiniz için ilimiz şita aylarının dayanabilen geçtiği, vahim geçtiği tıpkısı memleket ve kar yağışı ile mücadelede büyük aynı çaba istiyor. Bu anlamda amme gurur ve kuruluşlarımızın tedarikli olması haddinden fazla büyük bu kar yağışı esnasında hızlı debi edebilmek adına ve bu mücadelede kalburüstü doğmak yerine mücehhez olmak belirttiğim üzere haddinden fazla ehemmiyet genişlik ediyor” dedi.

“Kazasız belasız liyakatli benzeri şita sezon geçiririz”

Kazasız ve belasız tıpkısı şita sezonu geçirmeyi dileyen Vali Şimşek “Hususi idaremiz, belediyemiz, ÇEDAŞ, Telekom, AFAD, Esenlik Müdürlüğümüz ve Karayolları ekiplerimiz kalkmak üzere kestirmece bin personelimizle ve 500 aracımızla bu mücadeleye hazırız. İnşallah kazasız belasız muvaffakiyetli benzeri kış sezonu geçirmiş oluruz. Tabi kar büyük aynı armağan çiftçilerimiz amacıyla hele barajlarımızın dolması üzere iri aynı atıfet amma benzeri zamanda hayatımızı üstelik olumsuz yönde etkileyebiliyor. Hele yollarımız kar yağışı nedeniyle kapanıyor. Buzlanma ve tuman olayları gözükebiliyor. Bu anlamda bile belirttiğim gibi tedarikli olmamız çok ehemmiyet bildirme ediyor” ifadelerini kullandı.

“Uydurma ihbarın cezası var”

Vatandaşları asılsız ihbar yapmamaları konusunda bile uyarıcı Vali Balkır “Esasen ego buradan sürücülerimize uyarıda gezmek istiyorum. Lütfen kış şartlarını taharri etmeden yola çıkmasınlar. Çıkıyorlarsa de katiyetle mücehhez çıksınlar yani şita lastiği olmadan yola çıkmasınlar çekmece halatı, kama kabilinden kışın lüzumlu olan malzemeleri birlikte kesinlikle yanlarına alsınlar. Ayrıca köylerimizden şita aylarında batıl ihbar gelebiliyor. Bu anlamda bile vatandaşlarımızı uyarıyorum. Hizmetin makul verilebilmesi hesabına uydurma ihbarda bulunmasınlar lütfen bunun üstelik doğrusu cezası var. Ben gine sizlere başarılar diliyorum. Şita aylarında bu mücadelenizde inşallah vatandaşlarımızın katkısıyla ahali birliğiyle dayanabilen şita aylarını başarılı bire bir şekilde geçirmiş olacağız” diye konuştu.

Share: