İlk kez planlı Tekerlekli Sandalye Floor Curling turnuvasının şampiyonları anlaşılan oldu

Türkiye’da ilk kez planlı Tekerlekli Koltuk Floor Curling turnuvasında şampiyonlar galiba oldu. İki dolaşma süren mücadelelerde erkeklerde Sivas Bilgisizlik Spor Kulübü, kadınlarda ise Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kağıtspor Kulübü bir numara oldu.

Tekerlekli Koltuk Floor Curling Türkiye Grup Şampiyonası, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Bedenî Engelliler Spor Federasyonu ile ortaklaşa gerçekleştirildi. Mücadeleye; Sivas, Erzurum ve Kocaeli’den sporcular katıldı. 6-7 Mabeyin tarihlerinde düzenlenen ve 2 dönüş süren müsabakalar, Kocaeli Darıca İlçe Spor Müdürlüğü Darıca Bilgisizlik Merkezinde gerçekleştirildi.

Kazananlar muhtemelen oldu

Müsabakada takımlar; eş ve ayvaz takımı ile muğlak takımlar doğmak için 2’şer sporcudan oluştu. Müsabakalara, Kocaeli Spor dahi Ben dahi Varım Tekerlekli Sandalye Curling Takımı, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kağıtspor Kulübü, Sivas Toyluk Spor İl Müdürlüğü Tekerlekli Koltuk Takımı, Sivas Şekerspor Takımı ve Sivas Okçuluk Spor Kulübü, Erzurum Ocak ve Toplumsal Politikalar Spor Kulübü katıldı. Bitiş maçları ise Sivas ve Kocaeli arasında oynandı.

Kadınlarda, Kağıtspor bir numara, Sivas Deneyimsizlik Spor Kulübü ikinci, Ben birlikte Varım Tekerlekli Sandalye Floor Curling Takımı üçüncü, Erzurum Familya ve Sosyal Politikalar Spor Kulübü ise dördüncü oldu.

Erkeklerde müsabakaları, Sivas Bilgisizlik Spor Kulübü birinci, Kağıtspor ikinci, Sivas Şekerspor Kulübü üçüncü, Ego de Varım Tekerlekli Koltuk Floor Curling takımı dördüncü, Sivas Cahillik Spor Kulübü ise beşincilikle tamamladı.

Karmalarda ise Kağıtspor birinciliği göğüslerken, Sivas Bilgisizlik Spor Kulübü ikinci ve Ego dahi Varım Tekerlekli Koltuk Floor Curling Takımı üçüncü oldu. – KOCAELİ

Share: