Siirt Valisi Hacıbektaşoğlu, Veysel Karani beldesinde incelemelerde bulundu

Siirt Valisi ve Belediye Komutan Vekili Osman Hacıbektaşoğlu, kaymakamlık, kasaba ve karye gezileri çerçevesinde, Baykan ilçesine vabeste Veysel Karani beldesinde incelemelerde bulundu.

Vali Hacıbektaşoğlu, önceki olarak Ağrı’da iki tır ve benzeri bulaşıcı otobüsünün karıştığı gidiş geliş kazasında hayatını kaybeden otobüs şoförü Abdulkerim Kınay’ın ailesine ve yakınlarına taziye ziyaretinde bulundu. Siirt’in taziyet kültürü ile bağlanak ve beraberliğin, dayanışmanın yaşandığı benzer ayrımsız toprak olduğunu belirten Vali Hacıbektaşoğlu, “Devlet yerine gelişigüzel antlaşma vatandaşlarımızın yanındayız. Vatandaşlarımızla bire bir ve beraberiz, değme tip acılarını ve mutluluklarını sevinçlerini birlikte paylaşıyoruz. Bu araç ile merhuma Allah’tan rahmet diliyorum. Kederli ailemize başsağlığı ve çıdam diliyorum” dedi.

Taziye ziyaretinin ardından Ilbay Hacıbektaşoğlu imal inşaatı bitirilmek amacıyla olan ‘Veysel Karani Belediye Bakım Binası’ inşaatını inceleyerek, Yer Belediye Başkanı Hedef Akgün ve ayrıksı yetkililerden bilgelik aldı. Ilbay Hacıbektaşoğlu, henüz Veysel Karani Çevre Güvenlik Amirliği ve Jandarma Devriye Komutanlığı’nı ziyaret etti. Güvenlik güçleri ile arkadaşça eden Ilbay Hacıbektaşoğlu, beldenin düzenlilik ve asayişi halkında yetkililerden vukuf aldı.

Vali Hacıbektaşoğlu sonuç namına, Veysel Karani beldesinde konuşlanan Muhacir Eğreti Tahaffuz Merkezinde incelemelerde bulunarak, Baykan Kaymakamı Emniyetli Bağlı’dan hikmet aldı. – SİİRT

Share: