Seyit Torun: Biricik Tıpkısı Belediye Başkanımız Birlikte Bu Otoriteli Rejimin Baskılarına Katiyen Boyun Eğmeyecek, Aynı Santim Kafasız Adım Atmayacak

CHP Genel Başbuğ Yardımcısı Seyit Torun, Sivas’ta planlı CHP Uray Başkanları Çalıştayı’nın son bildirgesini açıkladı. Torun, “Belediyelerimizi düşman olarak gören ve bize fikir veren vatandaşlarımızı cezalandıracak kadar gözü dönen bir otoriter yönetimle alın karşıyayız. Biliyoruz ki bu baskılar önümüzdeki süreçte elan bile artacaktır. Ancak iktidarın bu budaklı çabaları, gitmekte olan benzeri iktidarın akıbet çırpınışlarından ibarettir. Yegâne benzeri uray başkanımız da bu otoriter rejimin baskılarına katiyen ve asla üzeri eğmeyecek, tıpkısı santim izansız adım atmayacaktır. İktidarın saldırılarına karşı önümüzdeki süreçte birlik demokratik ve hukuki haklarımızı kullanacağımız vurgulanmıştır. Benzeri belediyemize hukuksuzca hücumcu kuvvet, karşısında kül uray başkanlarımızın kuma mücadelesini görecektir” dedi.

Sivas’ta düzenlenen CHP Şehremaneti Başkanları Çalıştayı zaman sona erdi. Çalıştayın sonuç bildirgesini, CHP’nin yerel yönetimlerden mesul Umumi Komutan Yardımcısı ve Kargaşa Milletvekili Seyit Torun açıkladı. Torun, şunları söyledi:

“Cuma haset sahada şehremaneti başkanlarımız, 17 ilçemizi ziyaret ettiler ve Sivaslı hemşerilerimizle tıpkısı araya geldiler, sorunlarını dinlediler, hal yollarını aktardılar ve çokça sunturlu tıpkı birliktelik oluştu. Kendimizi dahi ilam fırsatı oldu. Bu diyalogumuz devam edecek. İkinci dönüş toplantılarımız oldu, birçok konuda şehremaneti başkanlarımızı bilgilendirdik. Daha sonraları uray başkanlarımızı saraka aldı, sorunlarını dile getirdi, çözümlerini aktardı ve oldukça verimli bire bir derinti oldu. Zaman bile Sayın Genel Başkan’ımız tıpkısı mecbur toplantı yaptı, şehremaneti başkanlarımız birlikte bugün ilimizden ayrılıyor.

“ÜLKEMİZDE IÇTIMAI YARDIM OLMADAN AYAKTA DURAMAYAN VATANDAŞLARIMIZIN SAYISI TARİHTEKİ GENIŞLIK FAZILETLI SEVİYELERE ÇIKMIŞTIR”

Kuruluşunun 100’üncü yılına giden Türkiye Cumhuriyeti, siyasi iktidarın sorumlu olduğu okkalı ayrımsız politik ve hesaplı buhrandan geçmektedir. Milletin verdiği yetkiyi istismar fail nüfuz, sadece zatî çıkarları için ülkemizin angajman ve beraberliğine ve geleceğine şiddetli koymaktadır. Pespaye tıpkısı azınlığın servetine servet kattığı, geride küsurat milyonların ise yavaş mağduriyetler yaşadığı adaletsiz ayrımsız akort, topluma dayatılmaktadır. Ülkemizde toplumsal yardım olmadan ayakta duramayan vatandaşlarımızın sayısı, tarihteki sunu yüksek seviyelere çıkmıştır. Ancak nüfuz, topluma yaşattığı bu krizleri fora etmek yerine bunlardan faydalanmayı yeğleme etmiştir.

“TAM KADROLARIMIZLA BİRLİK VE BERABERLİK İÇİNDE, ALTILI MASA’DA GÖSTERİLEN EŞ İRADEYE UYGUN YERINE UĞRAŞ ETME KARARLILIĞININ ALTI ÇİZİLMİŞTİR”

Belediye Başkanları Çalıştayı’mızda, iktidarın vakit kaybetmeden koltukta istop etmek için vatandaşlarımızı ayrıştıran, kuma değerlerimize uymazlık veren bütün bu politikaları değerlendirilmiştir. Belediye başkanlarımız, Sayın Genel Başbuğ’ımızın liderliğinde, kül kadrolarımızla kontak ve el birliği içinde, Altılı Masa’üstelik gösterilen eş iradeye akla yatkin kendisine mücadele ika kararlılığının altını çizmiştir.

Çalıştayımızda, siyasal iktidarın berceste belediye başkanlarımıza müteveccih partizan, ayrımcı, baskıcı ve adaletsiz tutumu ele alınmıştır. Ülkemizde haleldar, deli dolu ve sürdürülebilir uray hizmetlerini kalımlı hale getirmenin biricik yolunun de fakat erk değişimi ile olabilir olacağı vurgulanmıştır.

Bu kapsamda, önümüzdeki genel seçimlerin, belediyecilik hesabına üstelik hayati intihabat olduğunu tabir edilmiştir. Tamlik şehremaneti başkanlarımız kendi sorumluluklarının farkındadır. Genel seçme sürecinde beherglas uray başkanımız, halka alın sorumluluğunun gereğini adına getirecektir.

“SİYASİ İKTİDAR, BELEDİYELERİMİZİN HİZMETLERİNİ ENGEL OLMAK İÇİN SEÇKIN MAKULE YOLA BAŞVURMAKTADIR”

Politik erk, belediyelerimizin hizmetlerini engellemek amacıyla rastgele soy yola başvurmaktadır. Belediyelerimizin mezuniyet ve gelirleri ellerinden alınmaktadır. Belediyelere sağlanan şevket desteklerinde, tarihte yepyeni bir particilik yaşanmaktadır. Belediyelerimizin hakkı olan kaynaklar, yemeden içmeden nüfuz belediyelerine aktarılmaktır. Şehremaneti başkanlarımız üzerine nahak yere ve hukuksuz soruşturmalar açılmaktadır.

Uyduruk ve zecir algı operasyonlarıyla, FETÖ taktikleriyle belediye başkanlarımıza kumpaslar kurulmaktadır. Belediye başkanlarımız, tek tutamak olmadan görevden alınmakta ve yekpare suçlamalardan aklanmalarına karşın görevlerine iadeli edilmemektedir. İktidar, sandıkta kazanamadığı belediyeleri masa başında gasp yazar milli iradeye çarpış vurmaktadır.

“YEGÂNE BİR BELEDİYE BAŞKANIMIZ DAHİ BU OTORİTER REJİMİN BASKILARINA ASLA VE KATIYEN DAL EĞMEYECEK, BİR SANTİM GERİ ADIM ATMAYACAKTIR”

Belediyelerimizi düşman namına gören ve bize düşünce veren vatandaşlarımızı cezalandıracak büyüklüğünde gözü dönen bire bir otoriteli yönetimle karşı karşıyayız. Biliyoruz ki bu baskılar önümüzdeki süreçte elan da artacaktır. Fakat iktidarın bu karışık çabaları, gitmekte olan tıpkısı iktidarın serencam çırpınışlarından ibarettir. Tek aynı belediye başkanımız de bu otoriter rejimin baskılarına katiyen ve asla dal eğmeyecek, tıpkısı santim et kafalı aşama atmayacaktır. Toplantılarımızda şehremaneti başkanlarımız, ayrımsız belediyemize yapılan saldırının tamlık belediyelerimize mamul olduğunun altını çizmiştir. İktidarın saldırılarına alın önümüzdeki süreçte tamlık demokratik ve türel haklarımızı kullanacağımız vurgulanmıştır. Aynı belediyemize hukuksuzca hücumcu kuvvet, karşısında tüm belediye başkanlarımızın ortak mücadelesini görecektir.

“CHP’Lİ BELEDİYELER, UMUM BASKILARA RAĞMEN, İKTİDARIN VEREMEDİĞİ HİZMETLERİ VATANDAŞLARIMIZA ULAŞTIRMIŞTIR”

2019 yerli seçimlerinden bu yana CHP’li belediyeler, kamu baskılara rağmen, iktidarın veremediği hizmetleri vatandaşlarımıza ulaştırmıştır. Bizim belediyelerimizde yaşayan vatandaşlarımızın, kamu zorluklara rağmen bire bir nebze da olsa şen zaman almıştır. Pandemi sürecinde, soylu erki buhranda, katıksız afetlerde, 4 milyon 800 bin haneye içtimai arkalama özne belediyelerimiz, Türkiye’nin bir felaketten dönmesini sağlamıştır.

“HALKIMIZ YANIMIZDA OLDUKÇA, ÖNÜMÜZE HANGİ BARIYER ÇIKARSA ÇIKSIN, HİÇBİR OKKALI BİZİ YOLUMUZDAN ÇEVİREMEYECEKTİR”

Belediyelerimiz, kalan görev süreleri ortamında dahi vatandaşı kandıran uçuk deli projeler için değil, toplumun genişlik önemli sorunlarını halletmek amacıyla çalışmaya bitmeme edecektir. Bu tarihi mücadelede sunu iri desteğimiz halkımızdır. Buradan bire bir misil daha tabir ediyoruz ki halkımız yanımızda az çok, önümüze ne bariyer çıkarsa çıksın, hiçbir ciddi bizi yolumuzdan çeviremeyecektir. Haksızlığa alın Sivas Kongresi kadar sert, Sivas Kongresi kadar kararlı duracağız. Cumhuriyet’imizin ikinci yüz yılı üzere kesintisiz, dinlenmeden çalışmaya bitmeme edeceğiz.”

Share: