CHP Uray Başkanları Çalıştayı’nın serencam bildirgesi açıklandı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Sivas’ta düzenlenen CHP Uray Başkanları Çalıştayı’nın son bildirgesini açıkladı.

Torun, kentteki tıpkısı otelde düzenlediği matbuat toplantısında, çalıştay nedeniyle 3 gündür Sivas’ta bulunduklarını belirtti.

Çalıştayın akıbet bildirgesini açıklanan Torun, kuruluşunun 100’üncü yılına revan Türkiye Cumhuriyeti’nin, siyasi iktidarın mesul olduğu kısık benzeri siyasi ve iktisadi buhrandan geçtiğini öne sürdü.

İktidarın milletin verdiği yetkiyi sömürme ettiğini savunan Torun, “Âdeta benzeri azınlığın servetine mülk kattığı, geride mütezayit milyonların ise vahim mağduriyetler yaşadığı adaletsiz bire bir düzen topluma dayatılmaktadır.” diye konuştu.

“Bilcümle şehremaneti başkanlarımız öz sorumluluklarının farkındadır”

Ülkede toplumsal yardım olmadan ayakta duramayan vatandaşların sayısının bildirme efdal seviyelere çıktığını sav fail Torun, iktidarın krizleri çözmek hesabına bunlardan faydalandığını söyledi.

Belediye Başkanları Çalıştayı’nda iktidarın parçalanmamış bu politikalarının değerlendirildiğini nâkil Torun, şunları kaydetti:

“Sayın Genel Komutan’ımızın liderliğinde, tamlık kadrolarımızla irtibat ve beraberlik içre, altılı masada gösterilen ortak iradeye makul namına savaş etme kararlılığının altı çizilmiştir. Çalıştayımızda siyasal iktidarın güzel uray başkanlarımıza müteveccih, fırkacı, ayrımcı, baskıcı ve adaletsiz tutumu ele alınmıştır. Ülkemizde fasit, etken ve sürdürülebilir şehremaneti hizmetlerini temelli ağıl getirmenin biricik yolunun da ancak iktidar değişimi ile türlü olacağı vurgulanmıştır. Bu kapsamda, önümüzdeki genel seçimlerin, belediyecilik namına üstelik dirimsel intihabat olduğu tabir edilmiştir. Cemi şehremaneti başkanlarımız kendi sorumluluklarının farkındadır. Genel seçim sürecinde beher şehremaneti başkanımız, halka karşı sorumluluğunun gereğini hesabına getirecektir.”

“Belediyelerimizin bitirme ve gelirleri ellerinden alınmaktadır”

Torun, iktidarın CHP’li belediyelerin hizmetlerini engellemeye çalıştığını doğacak sürerek, “Belediyelerimizin mezuniyet ve gelirleri ellerinden alınmaktadır. Belediyelere sağlanan şevket desteklerinde tarihte görülmemiş bir partizanlık yaşanmaktadır. Belediyelerimizin hakkı olan kaynaklar, vakit kaybetmeden iktidar belediyelerine, Halk İttifakı belediyelerine aktarılmaktır.” ifadelerini kullandı.

CHP’li uray başkanları üzerine nahak ve hukuksuz soruşturmalar açıldığını savunan Torun, şöyle devam etti:

“Düzme ve zecir takanak operasyonlarıyla, FETÖ taktikleriyle şehremaneti başkanlarımıza kumpaslar kurulmaktadır. Uray başkanlarımız hiçbir tutamak olmadan görevden alınmakta ve tüm suçlamalardan aklanmalarına karşın görevlerine reddetme edilmemektedir. İktidar sandıkta kazanamadığı belediyeleri, masa başı oyunlarıyla gasp edip, milli iradeye çarpış vurmaktadır. Belediyelerimizi antagonist kendisine gören ve bize düşünce veren vatandaşlarımızı cezalandıracak kadar gözü dönen benzeri otoriter yönetimle cebin karşıyayız. Biliyoruz kim bu baskılar önümüzdeki süreçte henüz da artacaktır ancak iktidarın bu karışık çabaları, gitmekte olan tıpkı iktidarın son çırpınışlarından ibarettir.”

Toplantıda, şehremaneti başkanlarının CHP’li ayrımsız belediyeye karşı yapılan saldırının tamlık belediyelere alın yapılmış olduğunun altını çizdiğini vurgulayan Torun, “İktidarın saldırılarına karşı, önümüzdeki süreçte, tamlık demokratik ve türel haklarımızı kullanacağımız vurgulanmıştır. Benzeri belediyemize hukuksuzca saldıran kuvvet, karşısında bilcümle şehremaneti başkanlarımızın eş mücadelesini görecektir.” dedi.

“Sivas Kongresi büyüklüğünde kararlı duracağız”

CHP’li belediyelerin parçalanmamış baskılara karşın iktidarın veremediği hizmetleri vatandaşlara ulaştırdığını dile getiren Torun, açıklamasını şöyle tamamladı:

“Bizim belediyelerimizde güçlü vatandaşlarımız parçalanmamış zorluklara karşın benzeri nebze üstelik olsa abat çağ almıştır. Pandemi sürecinde, kazançlı buhranda, katıksız afetlerde, 4 milyon 800 bin haneye içtimai müzaheret fail belediyelerimiz, Türkiye’nin ayrımsız felaketten dönmesini sağlamıştır. Belediyelerimiz artan fariza süreleri zarfında birlikte vatandaşı kandıran uçuk budala projeler amacıyla değil, toplumun yer büyük sorunlarını fasletmek üzere çalışmaya bitmeme edecektir. Bu tarihi mücadelede bildirme şişman desteğimiz halkımızdır. Buradan benzeri kat henüz anlatım ediyoruz kim halkımız yanımızda berenarı, önümüze ne engel çıkarsa çıksın, hiçbir ağır bizi yolumuzdan çeviremeyecektir. Haksızlığa alın Sivas Kongresi büyüklüğünde dik, Sivas Kongresi büyüklüğünde azimli duracağız. Cumhuriyetimizin ikinci beniz yılı için muttasıl, dinlenmeden çalışmaya bitmeme edeceğiz.”

Share: