Şarkıcı Gülşen’e bire bir tepki dahi Bingöl’den

Şarkıcı Gülşen’in, bire bir konseri sırasında sahneden İmam Hatipli Lisesi mezunlarını tasavvur alarak yaptığı konuşmaya tıpkısı tepki üstelik Malatya’dan geldi.

Kent merkezi Soykan Parkı’nda düzenlenen matbuat açıklamasında konuşan Abdurrahman Taşkesen, Şarkıcı Gülşen’in, bir konseri sırasında sahneden İmam Hatipli Lisesi mezunlarını uğur alarak yaptığı konuşmaya aksülamel gösterdi.

Kentte faaliyet gösteren tıpkı çokça STK temsilcisinin dahi katıldığı programda mütekellim Taşkesen, İmam Dil Cambazı Okulları’nın Türkiye’nin gelişmesine yardım sunan, milli bağlantı ve beraberliği önceleyen, toplumda birlik, kaçınmak ve müsamaha ikliminin oluşmasına dokunaklı katkıları olan eğitim kurumları olduğunu belirterek, “İmam Dil Cambazı Okulları kurulduğu günden itibaren milletimizin dokunaklı teveccühüne mazhar ergin, milletine, devletine ve vatanına aşkla bakım eden nesiller yetiştirmiştir. İmam Hatip okullarında yetişen milyonlarca tendürüst bugün eğitimden kültüre, spordan sanata, siyasetten teknolojiye kadar gelişigüzel alanda göğsümüzü kabartan çalışmalara ve başarılara imza atmaktadır” dedi.

İmam Dil Cambazı Okulları’nın öğrencisi, öğretmeni ve müfredatı ile bu ü Milli Eğitim sisteminin bire bir parçası olduğunu hatırlatan Taşkesen, “Terbiye sistemimiz içinde ayrımlı kademelerde birçok farklı okul türü vardır ve İmam Hatip Okulları dahi bu okullardan biridir. İmam Hatip Okullarının mezunları ve mensupları adına değişik meslek türlerine ve bu okullarda okuyan öğrencilerimize yönelik değme tür ayrıştırıcı yaklaşımı tuhaf ve sakil görüyoruz” ifadelerini kullandı.

İmam Hatip Okulları’nın her makule siyasi ve ideolojik tartışmaların dışında kalarak başarılarıyla gündem olacağını aktaran Taşkesen, “Gülşen isimli tıpkısı şahsın konser sırasında İmam Dil Cambazı okullarına, bu okullarda okuyan öğrenci ve öğretmenlere yönelik tuhaf suçlama ve iftiralarda bulunması toplumu alenen maksat ve düşmanlığa atıf etmektir. İmam Dil Cambazı Okullarının mensuplarına ve mezunlarına bir zamanda toplumun tamamına saygısızlıktır. Bu bed ithamı ve iftirayı söz konusu şahsın kendisine aynıyla reddetme ediyoruz. İmam Hatip okullarına ve mensuplarına müteveccih bu saygısızlığından ortalık kendisini sıkı kınıyoruz. cumhuriyet altını savcılıklarına söz konusu kişi üzerine türel muamelat yapılması amacıyla suç duyurusunda bulunacak, şikayetçi olacağız” diyerek konuştu – MALATYAShare: