Belediyeden 20 bin yabanlık alaca aş ikramı

Seçkin yıl Muharrem ayında vatandaşlara alaca aş ikramında bulunan Tavşanlı Belediyesi bu geleneğini sürdürüyor.

Aşure ikramı sebebiyle Cumhuriyet Meydanı’nda protokol mensuplarının katıldığı aynı merasim gerçekleştirildi.

Programa; Türkiye Nazik Kavim Meclisi (TBMM) Reislik Divanı Katip üyesi ve SELIM Tümen Kütahya Saylav İshak Gazel, Ilçebay Erdoğan Kanyılmaz, Belediye Reisi Mustafa Güler, YANLIŞSIZ Öğür İlçe Başkanı Bilal Tiran, belde şehremaneti başkanları, daire ve gurur amirleri, şehremaneti meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Mebus İshak Gazel, “Muharrem ayı tarihimiz açısından, Rum topraklarının tarihi açısından ve İslam tarihi açsından haddinden fazla büyük bir aydır. İslam tarihinin çokça şanlı dönüm noktası olayları bu ayda gerçekleşti. Peygamberimizde Muharrem ayında yapılan ibadetlerin hangi büyüklüğünde şanlı olduğunu, bu ayda tutulan oruçların ne kadar önemli olduğunu belirtmiştir. Bir zamanda Kerbale’da yaşanan katliamda Muharrem ayında oldu. Zaman burada birlik ve beraberlik içerisinde toplandık. Birliğimiz ve beraberliğimiz daim olsun. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Başkan Mustafa Güler, protokol mensupları ve vatandaşlara aşure ikramına katıldıkları amacıyla teşekkürname etti.

Aşure programı Tavşanlı İlçe Müftüsü Mevlüt Melik Asan eliyle yapılan yakarış ile sona erdi.

Mebus İshak Gazel, Belediye Başkanı Mustafa Güler ve AK Parti İlçe Başkanı Bilal Hınzır kazanların başına geçerek bire bir süre vatandaşlara aşure dağıttı. – KÜTAHYA

Share: