ŞANLIURFA – Balkan şampiyonu tekvandocu, yıpranmamış şampiyonluklar amacıyla çalışıyor

Balkan şampiyonu milli sportmen Emirhan Polat, Avrupa, dünya ve olimpiyatlarda başarılı olmayı hedefliyor.

Eyyübiye Belediyesi sporcusu 13 yaşındaki Emirhan Çelik, tahminî 5 sene evvel tavsiye mektubu üstüne savunma sporu olan tekvando öğrenmeye değişmeyen verdi. Yaşadığı mahalledeki YANLIŞSIZ Evler Spor Salonuna başvuran ve antrenör Hüseyin Polat aracılığıyla çalıştırılan Emirhan, Belediye Başkana Mehmet Kuş’un destekleriyle gelişmemiş sürede önce Şanlıurfa’üstelik daha sonradan Türkiye genelinde düzenlenen müsabakalarda dereceler kazandı.

Milli sporcu Emirhan Polat, sonuç adına 3-4 Aralık’ta Arnavutluk’ta planlı 23. Balkan Tekvando Şampiyonası’nda talih erkekler kategorisinde 45 kiloda zer madalya kazandı.

Emirhan Çelik, AA muhabirine, kısaca 5 yıl ilk mahallede yaşadığı kavganın ardından kendisin sakınmak üzere tekvandoya başladığını söyledi. Tekvandonun hayatını haddinden fazla değiştirdiğini tamlayan Polat, “Gelişmemiş sürede kendimi geliştirdim. Belediye Başkanımız Mehmet Kuş’un bile destekleriyle müsabakalara katıldım. İl genelinde şampiyonlar kazandım daha sonra Türkiye genelinde yapılan şampiyonalarda derecelere girdim. Geçen haftada Arnavutluk’ta planlı tekvando şampiyonasında altın madalya kazandım.” dedi.

Hedefleri üzere haddinden fazla çalıştığını anlatan Emirhan Polat, şöyle konuştu:

“Spor bana çokça madde gâvur. Kendime güvenmeyi öğretti. Bunanla gelişigüzel eş çevremde değişti. Haddinden Fazla çalıştım, Balkan şampiyonu oldum. İleride Avrupa ve dünya şampiyonalarına katılacağım inşallah. Sporum birlikte okula birlikte bitmeme ediyorum. Spor derslerimi aksatmıyor. Şükürler olsun hocam dolgunca bana elbette çalışacağıma, hangi yapacağımı öğretiyor. Hedefim Avrupa ve dünya şampiyonaları ile olimpiyatlarda değerli madalya almak. Bunun başaracağıma inanıyorum”

“Emirhan göğsümüzü kabarttı”

Antrenör Hüseyin Polat ise Emirhan’ın süfli yaşta balaban başarılar elde ettiğini söyledi.

Emirhan’ın kalburüstü atılmak üzere ahenkli çalıştığını dile getiren Çelik, şunları kaydetti:

“Emirhan bize geldiğinde çok küçüktü. Kısa sürede kendini geliştirerek başarılarda imza attı. en son bu hafta Arnavutluk’ta planlı 23. Balkan Tekvando Şampiyonası’nda nasip rical 45 kilogram kategorisinde kızıl madalya kazandı. Emirhan’ın başarısı göğsümüzü kabarcık. Bu başarılarda özellikle Eyyübiye Uray Başkanımız Mehmet Kuş’un ve Şanlıurfa Tekvando İl Temsilcimiz Mütehammil Şimşek’in katkıları haddinden fazla aşkın, kendilerine haddinden fazla teşekkür ediyorum. İnanıyorum kim Emirhan yakın bire bir zamanda Avrupa ve acun şampiyonalarında kamer celi bayrağımızı dalgalandıracak.”

Share: