Serencam dakika selen… Cuşiş çıkan evde cesedi mevcut kızın ailesinin avukatından açıklama

Kocaeli’nin Gebze ilçesinde cuşiş çıkan evde cesedi mevcut 15 yaşındaki kızın ailesinin avukatı, ellerindeki bulguların şüphelinin cinayeti ezinç çektirerek öç amacıyla işlediğini gösterdiğini söyledi.

Ölen Büşra Kabataş’ın ailesinin avukatı Cemal Tınarlıoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, şüphelinin ifadelerinde tutarsızlıklar olduğunu ifade etti.

Şüphelinin, ölen kızın annesiyle görüşmeye geldiğini tez ettiğini fakat bunun akıllıca olmadığını savunan Tınarlıoğlu, “Yanı Sıra getirdiği materyallerin kâffesi işkence üzere gelindiğini gösteren materyaller. Koli bandı, ip, elektrokardiyografi yadırgatıcı aleti, yanıcı jel kabil deliller, azap üzere tedarikli olarak geldiğini gösteriyor.” diye niteleyerek konuştu.

Tınarlıoğlu, “Anneye geldiğini sav ediyor ama bu öyle göstermiyor, güya intikam amacıyla yapılmış ayrımsız cinayete benziyor. Gözlemlerimize bakarak kızımıza ağır sıklet tıpkı ezinç yapmış. Bu işkencenin amacı birlikte aileye azap kadar görünüyor.” ifadelerini kullandı.

Büşra Kabataş’ın üstünde bayıltan nitelikte sıfır 20’nin üzerinde bıçak izi olduğunu aktaran Tınarlıoğlu, “Bunların hepsi bertik ve kesi olduğu için azap olarak görünüyor, azap çevirmek için mamul. Vücudun bambaşka bölgelerinde alçak yerine var. Bu da eziyet yaptığını gösteriyor.” diyerek konuştu.

Tınarlıoğlu, evde sâdır yangına değinerek, şunları kaydetti:

“Yakma aşamasında da şu anki tahminimizi söylüyoruz; muhtemelen canlıyken yaktı. Yaşıyordu o anda, bulgular onu gösteriyor. Adli tababet sonuçlarını henüz görmedik amma neticede haddinden fazla mücehhez geldiği ve öç amacıyla bu cinayeti işlediği belli. Bize bakarak bu açık. Hiçbir indirim olmadan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasını gerektiren bire bir suç. Tek iskonto almaması gerekir, kımıldatma ve bir indirim almaması gerekir zira vahşice planlanmış ve işkence ederek işlenmiş tıpkısı kıya.”

Öte yandan aynasız T.Y, emniyetteki ifadesinde, annesi A.Ç. ile ilişkisi olduğu dönemden Büşra Kabataş’ı tanıdığını söyledi.

A.Ç. ile temas etmek üzere eve gittiğini tamlayan T.Y, birlikte korluk tutuşturucu jel, uydurma çamaşır ipi, atkı ve daha ilk internetten satın aldığı elektroşok cihazı ile koli bandı bulunduğunu belirtti.

Evden çıkarken karşılaştığı Büşra Kabataş’ın namına hakaret ettiğini iddia fail çirkin, kızı eve çıkardığını ve yatak odasında bayılması üzere vücuduna elektroşok cihazını tuttuğunu, bayılmayınca atkıyla ağzını kapatarak bantladığını, ellerini ve kollarını iple bağladığını anlattı.

Kızı korkutmak amacıyla mutfaktan bıçak aldığını söyleyen münasebetsiz T.Y, kavrayışsız döndüğünde ise ellerini ve kolları çözgün olan kızın kendisine çifte attığını argüman etti. T.Y, bu tam konusunda düştüğü kızın boğazına bıçağın saplandığını anlattı.

Kızın yerinden kalkmaya ve bağırmaya devam etmesi konusunda yastığı üzerine koyduğunu ve bastırdığını anlatan T.Y, ayrımsız süre sonradan gelişmemiş kalınca de üstüne korluk jelini döktüğünü ve ateşlediğini, peşi sıra evden ayrıldığını, yanına aldığı malzemeleri çöpe attığını bildirme etti.

Olay

Mustafapaşa Mahallesi 721. Sokak’ta mevcut evde 7 Ekim’de çıkan yangın itfaiye ekiplerince söndürülmüştü. Yangının başladığı odada 15 yaşındaki Büşra Kabataş’ın cesedi bulunmuştu.

Polis ekiplerince yapılan tetkik sonucu, Kabataş’ın annesi A.Ç’nin çarkıt koca arkadaşı T.Y’nin tendürüst kızı öldürdükten sonraları evi ateşe verdiği belirlenmişti.

İl Inanma Müdürlüğü Düzenlilik Idarehane Müdürlüğü ekiplerince cızlam hazırlığındayken yakalanan T.Y, çıkarıldığı gümrük kolcusu barış ukubet hakimliğince tutuklanmıştı.

Share: